Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Nový prales

Na pozemku Nového pralesa jde hlavně o lesní práce, tzn., že jde hlavně o výsadby sazenic stromů, jejich ochrana (nátěr), úklid klestí po prořezávce některých míst v lese, stavba a oprava oplocenky – a všechny práce s tím spojené

celý článek

 

Trosky

Zdaleka viditelná zřícenina hradu Trosky na dvou izolovaných skalních blocích je nejznámější dominantou Českého ráje. Archeologické nálezy keramiky 1. poloviny 14. století prokazují středověké osídlení ještě před historickými údaji o hradu Trosky. Hrad byl založen Čeňkem z Vartenberka, píšícím se po Troskách roku 1396, někdy v poslední třetině 14. století

celý článek

 

Prachovské skály

Necelých 10 km severozápadně od Jičína, na území CHKO Český ráj, leží jedno z nejnavštěvovanějších skalních měst u nás o výměře 262,2 ha.

celý článek

 

Hruboskalsko

Hruboskalské pískovce mají mocnost až 120 metrů a vytváří plošinu s nejvyšší nadmořskou výškou 380 metrů, která se směrem do údolí Libuňky rozpadá a vytváří tak typické skalní město. Desítky skalních věží dosahují z údolní strany až 90 metrů a mají oblé vrcholky. Rokle a soutěsky na okraji vytváří romantická zákoutí.

celý článek

 

Hrad Valdštejn

V srdci Českého ráje, v kraji divukrásných skal stojí hrad Valdštejn.

celý článek

 

Zámeček Humprecht

Na okraji městečka Sobotka u Jičína je zajímavý zámek Humprecht.

celý článek

 

Malá Skála

Na samém severním okraji Českého ráje mezi městy Turnovem a Železným Brodem se nachází vyhledávané rekreační středisko Malá Skála.

celý článek

 

Zlatá stezka Českého ráje

Červeně značená turistická trasa, spojující nejvýznamnější oblasti Českého ráje

celý článek

 

Ještěd

Nejvyšší vrchol Ještědského hřbetu (1012 m) je vyhlídkovým a triangulačním bodem. Dnes stojí na vrcholu slavný hotel s vysílačem

celý článek

 

Rekreační park Landal Marina Lipno

Rekreační park Landal Marina Lipno

Rekreační park Landal Marino Lipno je jako stvořený pro rekreaci a relaxaci. Jeho okolí slibuje nejen vodní sporty a cyklistické zážitky, ale také návštěvu zdejších pamětihodností, zábavu a spoustu další aktivit. Areál leží v srdci šumavské přírody, která nabízí své krásy po celý rok.

celý článek

 

Sedlecká cisterciácká katedrála

Sedlecká cisterciácká katedrála

Cisterciácký řád byl založen ve francouzském Citeaux roku 1098 opatem benediktinského kláštera z Molesme Robertem a 22 dalšími mnichy, původně jako reformní odnož benediktinského řádu. Postupně došlo k rozšiřování řádu zakládáním nových klášterů, převážně v odlehlých a nehostinných končinách.

celý článek

 

Toulovcovy Maštale

Přírodní rezervace Maštale a turistický mikroregion Toulovcovy Maštale zaujímá území v povodí horního toku Novohradky na rozmezí České tabule (Loučenské tabule) a Českomoravské vrchoviny. Nachází se na rozmezí okresu Chrudim a Svitavy.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA