Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Rabštejn (zřícenina hradu)

Zřícenina hradu Rabštejn leží v Hraběšické hornatině, 2 km severně od Bedřichova, na svahu horského hřbetu svažujícího se do údolí říčky Oskavy. Hrad Rabštejn byl nejvýše položeným hradem historické Moravy. Dodnes jsou zbytky malebné zříceniny hradu Rabštejna oblíbeným cílem výletů jak z Rýmařova, tak z přibližně hodinu cesty vzdáleného horského sedla Skřítek.

celý článek

 

Raduň

Malý zámeček Raduň s novogotickým štítem stojí nad rybníkem v anglickém parku nedaleko slezského města Opavy na severní Moravě. Zámek Raduň se nachází ve stejnojmenné obci asi 7 km od Opavy a 8 km od zámku v Hradci nad Moravicí.

celý článek

 

Zámek v Kuníně

Zámek v Kuníně náleží mezi nejcennější barokní zámky celé severní Moravy a Slezska. Barokní Kunínský zámek stojí uprostřed zámeckého parku v těsné blízkosti kostela Povýšení Svatého Kříže na severním okraji obce Kunín na levém břehu říčky Jičínky.

celý článek

 

Veltrusy

Barokní letní zámecké sídlo Veltrusy se nachází ve středočeském kraji, jen pár kilometrů od Nelahozevsi a Kralup nad Vltavou. Zámek Veltrusy se svými interiéry patří k významným vrcholně barokním objektům v Čechách.

celý článek

 

Nelahozeves

Vysoko nad levým břehem Vltavy, v rodišti Antonína Dvořáka, vystupuje krásný renesanční zámek vlastněný rodem Lobkowiczů. Nádherný renesanční zámek Nelahozeves, který najdete 30 km severně od Prahy, se těší oblíbenosti a hojné návštěvnosti.

celý článek

 

Žleby

Zámek Žleby tvoří dominantu městečka Žleby, které se nachází na rozhraní Středočeského a Pardubického kraje, 25 kilometrů od Kutné Hory. Romantický, téměř pohádkový vzhled zámku podtrhují 3 vstupní brány, vysoká válcová věž a napodobenina středověkého opevnění.

celý článek

 

Krakovec

Hrad se nalézá ve stejnojmenné vesnici nedaleko od Rakovníka. V roce 1381 byl poblíž královského hradu Křivoklátu založen hrad Krakovec, který představuje jeden z vrcholů vývoje hradní architektury 14. století.

celý článek

 

Pozvánka na Veleslavín

Pozvánka na Veleslavín

Pražská městská část Veleslavín vznikla pravděpodobně mezi 10. a 11. stoletím. Místo se proslavilo především jako rodiště Daniela Adama z Veleslavína, ale najdete zde také krásný malý zámeček. V blízkosti se navíc nachází významný benediktinský Břevnovský klášter.

celý článek

 

Vyrazte s dětmi na kolo

Vyrazte s dětmi na kolo

Pro každého rodiče by bezpečnost jeho dítěte měla být na prvním místě. A pokud rádi jezdíte na kole a nechcete si tuto radost odpírat i když máte malé dítě, řešení je jednoduché. Jednou z věcí, která vám umožní užívat si jízdy na kole i s vaší ratolestí je dětská cyklosedačka.

celý článek

 

Slunná Pálava jako na dlani

Slunná Pálava jako na dlani

Pálava je výrazná dominanta jižní Moravy, pod kterou se rozprostírají rozsáhlé vinohrady a areály vinných sklípků. Kromě vinařské turistiky láká do tohoto regionu především nepřeberné množství unikátních historických památek a také vodní dílo Nové mlýny. Zdejší pohoří nabízí krásnou přírodu, daleké výhledy a zříceniny středověkých hradů.

celý článek

 

Pernštejn

Na jižní Moravě v okrese Žďár nad Sázavou se na vysoké skále, nad soutokem řeky Svratky a Nedvědičky, tyčí mohutný hrad Pernštejn. Svou neobvyklostí a čistou krásou se řadí mezi historické skvosty naší vlasti. Ačkoliv jeho základy sahají až do 13. století patří mezi nejzachovalejší hradní stavby u nás zejména proto, že nebyl nikdy dobyt, ani jinak válečně poškozen.

celý článek

 

Ratibořice

Ve východních Čechách, na západ od Náchodu a kousek od České Skalice, stojí na vyvýšenině nad širokým údolím poblíž řeky Úpy bělostný a empírově upravený barokní zámeček Ratibořice, kolem kterého se rozprostírá krásný přírodní park, Babiččino údolí.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA