Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Rekreační park Landal Marina Lipno

Rekreační park Landal Marina Lipno

Rekreační park Landal Marino Lipno je jako stvořený pro rekreaci a relaxaci. Jeho okolí slibuje nejen vodní sporty a cyklistické zážitky, ale také návštěvu zdejších pamětihodností, zábavu a spoustu další aktivit. Areál leží v srdci šumavské přírody, která nabízí své krásy po celý rok.

celý článek

 

Sedlecká cisterciácká katedrála

Sedlecká cisterciácká katedrála

Cisterciácký řád byl založen ve francouzském Citeaux roku 1098 opatem benediktinského kláštera z Molesme Robertem a 22 dalšími mnichy, původně jako reformní odnož benediktinského řádu. Postupně došlo k rozšiřování řádu zakládáním nových klášterů, převážně v odlehlých a nehostinných končinách.

celý článek

 

Toulovcovy Maštale

Přírodní rezervace Maštale a turistický mikroregion Toulovcovy Maštale zaujímá území v povodí horního toku Novohradky na rozmezí České tabule (Loučenské tabule) a Českomoravské vrchoviny. Nachází se na rozmezí okresu Chrudim a Svitavy.

celý článek

 

Stará radnice v Úpici

Raně barokní stavba z r. 1678 postavená Kašparem Kloptem, zadní trakt byl dostavěn v r. 1822. Nová věž vystavěna 1752, v r. byla 1957 věž přestavěna do původního barokního slohu. Hodiny na věži z r. 1665 patří mezi nejstarší v Čechách. Městské muzeum získalo celou budovu v letech 1961 - 1962.

celý článek

 

Nová radnice v Úpici

Původně obecní dům, projekt vypracoval Alois Mezera, stavbu provedla 1922 - 1923 firma Ladislav Machoň. 16. 12. 1923 v neděli byla první schůze zastupitelstva. Sochy alegorie "Válka" a "Mír" jsou dílem akadem. sochaře Karla Dořáka z Prahy. V obřadní síni je obraz Úpice z r. 1911 od akadem. malíře Jar. Panušky.

celý článek

 

Barokní kaple sv. Michala v Úpici

Původně zádušní kaple. Nechal ji v letech 1698 - 1701 postavit podle plánu J. Schotta farář Martin Benedikt Hůlek, který je v hrobce pod kaplí pochován. Je zasvěcena sv. Michalu k uctění památky budovatele otce Michala Hůlka. Jedna z prvních centrál na Trutnovsku. Na starém hřbitově u kaple byl pohřben Adam Kolisko, jeden z vůdců selské rebelie z r. 1775.

celý článek

 

Městské muzeum v Úpici

Objekt založil MUDr. Ant. Čapek roku 1895. Je umístěno ve staré radnici spolu s galerií J. Mezerové-Winterové. Expozice muzea zahrnuje národopisné oddělení a památky na pobyt rodiny MUDr. A. Čapka.

celý článek

 

Kostel v Dolním Dvoře

Kolem r. 1790 zastavena práce v huti a jejích hamrech na Rudném náměstí – místo uznáno vhodným pro stavbu kostela. Dne 20. srpna 1797 byla podána žádost o povolení stavby farního kostela. Po mnoha jednáních přišlo povolení ke stavbě 1. 8. 1802 (tedy po čtyřech a půl letech).

celý článek

 

Kostel sv. Václava v Dolní Kalné

Nejvýznamnější památkou Dolní Kalné je kostel sv. Václava, prvně zmiňován roku 1352. Za Žižkova tažení roku 1424 byl kostel pobořen. Za Václava z Valdštejna v roce 1609 byl postaven nový renesanční kostel na místě zbořené gotické stavby, který byl předán českým bratřím. Zde kázal i J. A. Komenský.

celý článek

 

Římskokatolický kostel sv. Jakuba staršího v Dolním Lánově

Nachází se na tzv. "kostelním vrchu". Jde o renesanční stavbu z let 1599 - 1603, na stavbě se podílel i významný severoitalský architekt Carlo Valmadi. Původně dřevěná stavba - nejstarší díl - presbytář (pravděpodobně z předhusitské doby), věž postavena v letech 1511 - 1518 (do roku 1832 na jižní straně sluneční hodiny ...

celý článek

 

Kříž u č. p. 42 v Dolním Lánově

Pískovcový kříž z r. 1807 - vytesána klečící žena držící kříž. Zachována je tato pověst: "V roce 1802 neb 1805 táhli skrze Lánov ruské oddíly k Hostinnému. Tenkráte měl majitel statku č. 63 nyní 42 pěkný kočár, což tehdá bylo říkký zjev. Majitel tento měl převésti přes Labe v místě, kde stojí dnes v Prosečné železný most ...

celý článek

 

Renesanční radnice v Dolní Olešnici

Budova renesanční radnice nacházející se na západní straně náměstí byla postavena na základech dvou gotických domů. Budova je poprvé připomínána v polovině 15. století. V roce 1525 byla k radniční budově přistavěna renesanční radniční věž.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA