Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Duchcov

Dominantou Duchcova je barokní zámek, který dal v letech 1675 - 1685 vystavět Jan Bedřich z Valdštejna na místě staršího renesančního sídla Lobkoviců. Rozlehlý komplex barokního zámku Duchcov včetně kostela a parku se nachází přímo na duchcovském náměstí.

celý článek

 

Zámek Kroměříž

Místo, kde stojí kroměřížský zámek v nynější podobě, má velmi bohatou historii. Již v době Velkomoravské říše se zde nacházelo hradisko, na jehož místě byl ve 13. století vybudován gotický hrad. Na začátku 16. století byl hrad přestavěn v renesančním stylu a stal se rezidenčním sídlem olomouckých biskupů.

celý článek

 

Zámek Bor

V údolí Lužního potoka 14 km od Tachova se nachází zámek Bor. Původně raně gotický vodní hrad byl založený předky pánů ze Švamberka. Nyní je to nádherný pseudogotický zámek, jenž je stavebním unikátem svého druhu, neboť se u něj zachovala podstatná část středověkých prvků v poměrně nedotčeném stavu.Vlastnili jej také páni z Boru, von Götzen a Löwensteinové (do r. 1945).

celý článek

 

Hrad Brumov

Brumovský hrad patří mezi nejdůležitější lokality východní Moravy a zároveň je jedním z nejstarších hradů v našich zemích. Nachází severně od města Bylnice, východně od Luhačovic, nedaleko hranic se Slovenskem.

celý článek

 

Zámek Bruntál

Zámek Bruntál s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží je nejvýznamnější kulturní památkou celého regionu. Bruntálský zámek založili ve 2. polovině 15. století páni z Vrbna, kteří jej ve 2. polovině 16. a počátkem 17. století přestavěli v honosný renesanční zámek netradičního tvaru kruhové výseče. V roce 1621 připadl zámek jako konfiskát Řádu německých rytířů.

celý článek

 

Zámek Budišov

Přibližně 10 km severovýchodně od Třebíče se rozkládá zámek Budišov. Na místě dnešního zámku stávala od 13. století vodní tvrz, jejímiž majiteli byli páni z Lomnice. První zmínky o Budišově pochází z roku 1194.

celý článek

 

Zámek Častolovice

Zámek Častolovice leží v půvabném kraji, uprostřed čisté přírody, obklopené lesy, rybníky a řekami a zcela právem se řadí mezi nejkrásnější zámky v celé zemi. Dějiny zámku Častolovice sahají až do 13. století, kdy zde pan Častolov z rodu Hronovců nechal vystavit vodní tvrz, v jejímž držení se postupně střídali různí majitelé.

celý článek

 

Zámek Červený Hrádek

Zámek Červený hrádek stojí necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor. Původní hrad Borek byl založen krátce před rokem 1415 rodem Kraa. Protože byl další z pánů Václav z Moravěvsi a Kopist katolík a odpůrce revolty, byl hrad Borek roku 1421 dobyt husity a vypálen. Ve 20. letech 15. stol. byl opravován, nově pokryt a jeho fasáda byla červeně natřena. Tehdy získal i nové jméno - Červený Hrádek.

celý článek

 

Hrad Český Šternberk

Hrad Český Šternberk, tyčící se nad řekou Sázavou, zdobí tento kraj již od počátku 13. století. Již déle než 760 let dominuje krajině středního toku Sázavy na strmém skalnatém břehu nazvaný kdysi romantickým básníkem perlou Posázaví.

celý článek

 

Zámek Dačice

Na rozhraní Čech a Moravy leží město Dačice, kde stojí i starý a nový zámek, který je pro výletníky vděčnou turistickou zastávkou. Původní středisko panství bylo v nedalekém Bílkově, za pánů z Hradce však bylo přeneseno do Dačic. Dačice byly v 16. století centrem rozsáhlého panství Krajířů z Krajku, šlechtického rodu pocházejícího z Korutan.

celý článek

 

Hrad Houska

Původní gotický hrad byl vystavěn na královském území ve 13. století. Hrad se nalézá jižně od České Lípy v nádherné krajině mezi hrady Kokořínem a Bezdězem. Zakladatelem mohl být Přemysl Otakar II. nebo jeho otec – král Václav I.

celý článek

 

Hrad Bečov nad Teplou

Majestátní hrad Bečov nad Teplou se vypíná na vysoké skále uprostřed hlubokého údolí nad řekou Teplou, jižně od Karlových Var. Hrad se skládá ze dvou stavebních celků, horního hradu a nového dolního zámku. Pod hradem stojí zámek z 18. století, který má renesanční jádro. Ze zahradních teras je malebný výhled do údolí a na městskou památkovou zónu.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA