Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Zlín je město spojené se jménem Baťa a filmovou tradicí

Zlín je město spojené se jménem Baťa a filmovou tradicí

Věděli jste, že Zlín je univerzitní město? Že odtud pochází řada slavných sportovců a že tady najdete mimo jiné i největší soukromou sbírku historických vozidel u nás? Zlín se rozprostírá na jihovýchodní Moravě a je krajským městem Zlínského kraje. Je známý především jako město obuvi a filmových festivalů.

celý článek

 

Plzeň – kulturní metropole západních Čech

Plzeň – kulturní metropole západních Čech

Královské město Plzeň založené na soutoku čtyř řek existuje již 700 let. Město je kulturním centrem pro celý západočeský region. Plzeň je proslulá jednak svými strojírenskými výrobky a svým pivem - Pilsner Urquell, ale také řadou historických památek, mezinárodních výstav, sympozií a festivalů.

celý článek

 

Dovolená za kormidlem v Čechách

Dovolená za kormidlem v Čechách

Aktivní způsob trávení dovolené na palubě vlastnoručně řízené obytné lodě si i u nás nachází každým rokem více a více příznivců. Kapitánem hausbótu bez průkazu je možné být hned za pražskými humny.

celý článek

 

Olomouc má poutní místo evropského významu

Olomouc má poutní místo evropského významu

Olomouc je stotisícové město ležící v srdci Hané. Náleží a v minulosti vždy patřilo k nejvýznamnějším moravským městům. Svým historickým vývojem a postavením je Olomouc v České republice srovnatelná pouze s hlavním městem Prahou. Je také po Praze druhou největší městskou památkovou rezervací.

celý článek

 

Brno není jen město výstav a veletrhů

Brno není jen město výstav a veletrhů

Město Brno najdeme v samém srdci Evropy, leží v příjemné kotlině na křižovatce evropských dálnic. Druhé největší město České republiky svým novým letištním terminálem významně přispělo k lepší dostupnosti a rozvoji podnikatelských aktivit v oblasti cestovního ruchu.

celý článek

 

České Budějovice – město s právem várečným

České Budějovice – město s právem várečným

České Budějovice jsou metropolí Jihočeského kraje ležící uprostřed kouzelné přírody na soutoku řek Vltavy a Malše. Město je velmi důležitou dopravní tepnou, která spojuje jižní, střední a severní Evropu. České Budějovice, kde žije přibližně sto tisíc obyvatel, jsou největším městem na jih od Prahy. Nachází se v nich řada historických památek a muzeí, a proto jsou častým cílem turistů.

celý článek

 

Šumná Ostrava už není Černou Ostravou

Šumná Ostrava už není Černou Ostravou

Ostrava je metropolí Moravskoslezského kraje a rozlohou i počtem obyvatel je 3. největším městem naší země. Ostrava získala v minulosti řadu nálepek, z nich nejčastější byly Ocelové srdce republiky a Černá Ostrava. Ostrava však dostala své jméno podle řeky Ostravice, která město rozděluje na moravskou a slezskou část. Základ slova Ostrava znamená „ostře, rychle, bystře tekoucí řeku“.

celý článek

 

Muzeum Novojíčínska

Sídlem Muzea Novojičínska je od roku 1940 renesanční Žerotínský zámek v Novém Jičíně. V současnosti tvoří Muzeum Novojičínska 11 poboček.

celý článek

 

Muzeum Těšínska

Muzeum Těšínska, založené v Českém Těšíně v roce 1948, navazuje na bohaté muzejní tradice, které sahají až do roku 1802. Tehdy bylo ještě v nerozděleném Těšíně otevřeno nejstarší muzeum v historických zemích České koruny (po rozdělení města v roce 1920 zůstalo na území Polska).

celý článek

 

Valašské muzeum v přírodě

Minulost Rožnova a celého valašského kraje je zachycena ve Valašském muzeu v přírodě, o jehož založení se zasloužili bratři Jaroňkové. Návštěva Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které pravidelně ožívá životem na valašském venkově se vším, co k němu patřilo, je nevšedním zážitkem.

celý článek

 

Pustevny (stavby Dušana Jurkoviče)

V polovině 18. století byla poblíž první dřevěné radhošťské kaple zřízena poustevna pro jednoho poustevníka. Přestože byli už v roce 1782 císařským výnosem poustevníci zrušeni, začalo se místu s opuštěnou poustevnou v katastru obce Prostřední Bečva až dodnes říkat Pustevny.

celý článek

 

SUN Outdoor Pustevny

Na oblíbených vrcholech Pusteven nabízí známé horské středisko poblíž lanové dráhy adrenalinové aktivity pro začátečníky i pro ty zkušenější. Pro více i méně odvážné jsou tu připraveny horská kola a koloběžky.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA