Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Česko - města, kraje, lokality

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Česko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Česko.

Zámek Dobříš

Výstavní rokokový zámek s výraznou fasádou upoutá při příjezdu z Prahy do Dobříše každého návštěvníka. Není proto divu, že se zde natáčely zámecké scény v pohádce Princezna ze mlejna a Princezna ze mlejna 2.

celý článek

 

Zámek Bechyně

Renesanční zámek Bechyně je výraznou dominantou města Bechyně na Táborsku v Jihočeském kraji. Původně knížecí hradiště v Bechyni (zmiňované již v 9. století), nynější zámek Bechyně se vypíná na úzké ostrožně, chráněné ze tří stran hlubokými zářezy Lužnice a říčky Smutné.

celý článek

 

Hrad Bítov

Hrad Bítov patří k nejstarším hradům u nás. Tyčí se na ostrohu nad Vranovskou přehradou. V jedenáctém století byl v historických pramenech zmiňován jako královský hrad. Obydlen byl soustavně až do konce druhé světové války.

celý článek

 

Slavkov – po stopách bitvy tří císařů

Slavkov – po stopách bitvy tří císařů

Slavkov u Brna je pěkné město se zajímavou historií a řadou pamětihodností, především s architektonicky cenným zámkem. Na pahorcích mezi Brnem a Slavkovem u Brna (německy Austerlitz) se 2. prosince roku 1805 odehrála jedna z největších a nejslavnějších bitev v dějinách Evropy. Říká se jí „bitva tří císařů“.

celý článek

 

Památná hora Říp

Památná hora Říp je trvalým symbolem našich národních dějin. Dávná pověst tvrdí, že právě tady se zastavil se svou družinou praotec Čech, když hledal pro Slovany nový domov.Významnou roli sehrál Říp v období českého národního obrození.

celý článek

 

Dívčí Hrad

Zámek Dívčí Hrad byl původně hrad pocházející z 13.století. Opevněné sídlo (hrad Maidburg) vystavěli leníci olomouckého biskupa Bruna a připomíná se již roku 1267. Při dělení Opavska v roce 1377 na něm seděl Beneš z Kravař, v r. 1385 jej převzala do zástavy opolská knížata, poté páni z Vrbna a od roku 1460 ho drželi bratři biskupa Tasa z Boskovic.

celý článek

 

Hrad Zvíkov

Zvíkov je nejvýznamnější raně gotický královský hrad v českých zemích. Nachází se na vysokém skalnatém ostrohu nad soutokem Otavy a Vltavy. Ostroh lákal svou polohou k osídlení již v prehistorické době.

celý článek

 

NKP Kuks

Kuks je jedinečný lázeňský komplex vrcholného baroka, z něhož se zachoval především monumentální Hospital pro vojenské vysloužilce s unikátní sochařskou výzdobou. Hospital je dnes nejvýraznější dominantou památkové rezervace Kuks.

celý článek

 

Tábor – bašta radikálního husitství

Tábor – bašta radikálního husitství

Tábor je jihočeské město, které leží na řece Lužnici. Na místě zpustlého královského města Hradiště se v roce 1420 shromáždili vzbouření přívrženci kazatele Jana Husa a založili zde město Tábor. Pojmenovali ho po biblické hoře Tábor. Není náhoda, že Husovo učení mělo největší ohlas právě v této části země, protože ho zde kázal samotný Mistr Jan v době azylu na nedalekém Kozím Hrádku.

celý článek

 

Zámek Velké Losiny

Zámek Velké Losiny patří k nejvýznamnějším renesančním památkám na severní Moravě. Renesanční zámek Velké Losiny leží na jižním okraji stejnojmenné obce mezi zalesněným kopcem Strážníkem na straně jižní a říčkou Losinkou na straně východní a severní. Úrovní architektonického řešení náleží zámek mezi stavební perly moravské renesance.

celý článek

 

Zámek Náměšť na Hané

Zámek Náměšť na Hané leží v okrese Olomouc asi 15 km západně od Olomouce, 16 km severně od Prostějova a 14 km jižně od Litovle. V roce 1726 koupili náměšťské panství Harrachové, kteří patřili k významným rodům v Habsburské říši.

celý článek

 

Zámek Úsov

Zámek Úsov patří mezi nejstarší hrady na severní Moravě. Vznikl před pol. 13. století na okraji tehdy osídlené oblasti v podhůří Jeseníků. Původní gotický hrad, postavený ve stylu francouzského kastelu, náleží mezi nejstarší na Moravě. Stavba neznámého stavitele je proslulá svým neobvyklými mohutnými věžemi předsunutými před hradby.

celý článek

 
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA