Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mečichov

Obec Mečichov se nachází 18 km severně od města Strakonic směrem na Blatnou. V okolí obce je členitý terén, skládající se z lesů, rybníků, polí a luk. Soustava devíti rybníků se nachází západním směrem od obce a v jejich blízkosti vede jedna ze dvou cyklotras, které procházejí obcí. Zde se rovněž nachází chráněná krajinná oblast „Bílý kámen“.

První zmínka o obci Mečichov je z 18. století, kdy se v roce 1741 postavila a zároveň vysvětila kaple (p. Marie a sv. Vojtěcha).

Severním směrem od obce, na zalesněném kopci zvaném „Myšná hora“, se nachází Svatá trojice, vyzdobená malbami na štukové omítce. Pod touto Svatou trojicí se údajně nachází hromadný hrob občanů Mečichova, kteří zemřeli při morové epidemii. Uprostřed návsi se nachází památník padlých vojáků v 1.světové válce, který byl vybudován z finančních příspěvků občanů obce a rodáků žijících v Americe.

Současnost
V naší obci aktivně pracují organizace Sbor dobrovolných hasičů, Svaz žen a Myslivecké sdružení. Po předchozí domluvě je možnost poplatkového lovu a případně rybolovu. V obci se nachází pošta, prodejna smíšeného zboží, kadeřnictví, hostinec a několik drobných živnostníků. Funguje zde autobusová doprava do měst Strakonice, Blatná a Horažďovice.

Mečichov je součástí Sdružení obcí Radina, jenž bylo založeno v roce 1999 a jeho účelem byla plynofikace obcí. Sdružení tvoří obce Velký Bor, Slivonice, Svéradice, Slatina, Horažďovice, Babín a Komušín z Plzeňského kraje a Kadov, Malkov Lnářský, Pole, Vrbno, Mračov, Lažánky, Záboří, Čečelovice, Bratronice, Mečichov, Hlupín, Třebohostice, Zadní Zborovice, Doubravice a Nahošín z Jihočeského kraje. Sdružení Radina chce dále budovat vodovody, kanalizace, čističky odpadních vod, rozvíjet podnikání a turistický ruch. Činnosti řídí Rada zastoupená jednotlivými starosty a předsedou je starosta Obce Velký Bor.

Pamětihodnosti

Kaple svatého Vojtěcha na návsi
Kaple byla postavena v roce 1741 a toto datum je rovněž prvním písemným dokladem o obci. Povolení ke stavbě vydal Zikmund Vemn, velebný pán v Záboří. Žádost o vysvěcení byla podána hraběti Königsekovi. Vysvěcena byla 21. 9. 1741, Administrátorem strakonickým z řádu Maltézského, ke cti sv. Vojtěcha. Uvnitř se nachází čtrnáct obrazů křížové cesty, které jsou malované olejovými barvami. Tyto obrazy malovala Aloisie Mikolová z Jinína v roce 1865 a vysvěceny byly farářem z řádu kapucínského ze Sušice.

Svatá trojice
Svatá trojice se nachází severně od obce, na zalesněném kopci zvaném „Myšná hora“. Je vyzdobená malbami na štukové omítce. Pod ní se údajně nachází hromadný hrob občanů Mečichova, kteří zemřeli při morové epidemii.

Památník padlých v 1. sv. válce
Památník byl postaven na počest vojáků, kteří padli v 1. světové válce. Je umístněn uprostřed návsi a obklopují jej lípy. Byl vybudován z finančních příspěvků občanů obce a rodáků žijících v Americe.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.mecichov.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA