Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skočice

Obec Skočice se nachází v okrese Strakonice, kraj Jihočeský.

Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 200 obyvatel.

První písemná zmínka o obci je z roku 1399.

Pamětihodnost

Kostel Navštívení Panny Marie
Oblast jižních Čech je na poutní místa velmi bohatá. Jedno z nich najdeme i v nevelké vsi Skočice, položené v hezké krajině na rozhraní U zrodu zdejšího poutního kostela stála zbožná hraběnka Polyxena Ludmila ze Šternberka, majitelka zdejšího zámečku. Ta získala v roce 1662 obraz Panny Marie Pomocnice a umístila jej na čestném místě svého domu.

Skočický zámek o deset let později lehl při požáru popelem. Obraz však nebyl ohněm poškozen, čímž si získal pověst zázračné ikony. Polyxena pak dala v blízkosti hřbitova na místě starší kaple vystavět poutní kostel Navštívení Panny Marie, kam zázračný obraz umístila.

Ranně barokní svatyně z let 1677 - 1678 byla později rozšířena o přístavbu ochozu. Je to centrální osmiboká stavba sklenutá klášterní klenbou, s pravoúhlou zákristií na severní straně.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA