Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Předmíř

Obec Předmíř se nachází v okrese Strakonice, kraj Jihočeský.

Ke dni 3. 7. 2006 zde žilo 316 obyvatel.

Katastrální výměra: 1 079 ha, nadmořská výška 491m

Části obce: Metly, Předmíř, Řiště, Zámožní.

Obec Předmíř a její osady Metly, Řiště a Zámlyní se nachází v severní části kraje Jihočeského. Hranice katastru Metelského a Zámlynského jsou zároveň hranicemi krajů Plzeňského a Středočeského. Území se rozkládá v malebném prostředí blatenské pahorkatiny s množstvím rybníků.

Současnost
Obec je členem dobrovolného Svazku obcí Blatenska (SOB) a Svazku měst a obcí okresu Strakonice (SMOOS). SMOOS vznikl za účelem privatizace ČSAD Strakonice, a v současné době je majitelem 50 % akcií nově vzniklé a. s. ČSAD Sttrans.

Významnou událostí byla povodeň v r. 2002, kdy byla velká část obce zničena přívalovou vlnou z protrženého metelského rybníka (54 ha), a část obce – Metly se stala symbolem celých povodní.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1318. Původně samostatné obce byly sloučeny v r. 1972, v r. 1974 připojena obec Březí, která se k 1. 1. 1993 osamostatnila.

První zmínky jsou o obci Zámlyní z r. 1228, kdy tuto držel klášter sv.Jiří na hradě pražském. Ostatní obce příslušely k panství Lnářskému a jsou zmiňovány na počátku 14. století.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.volny.cz/ou.predmir, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA