Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Úlehle

Obec Úlehle se nachází v okrese Strakonice, kraj Jihočeský.

Částí obce Úlehle jsou také Radkovice a Švejcarova Lhota.

První písemná zmínka o obci je z roku 1318.

Tipy na výlet

Na Helfenburk
Východně od Volyně stojí na vrchu Malošín (683 m) zdáli viditelná zřícenina hradu Helfenburk, ke kterému dojdeme nebo dojedeme na kole přes malebné vesnice se stavbami ve stylu selského baroka. Někdejší strážní hrad postavili Rožmberkové v r. 1355 za svolení Karla IV., později si Vilém z Rožmberka nechal postavit pohodlnější Kratochvíli u nedalekých Netolic a hrad přestal být udržován.

Klub českých turistů provedl ve 30. letech minulého století některé údržbové práce, pokračuje v nich město Bavorov, dnešní vlastník objektu. Ten můžeme navštívit, za pozornost stojí výhledy z hradní věže upravené jako rozhledna, zbytky rozlehlého paláce a další okrouhlá věž. Obranyschopnost hradu vylepšuje hluboký příkop a silné hradby, návštěvník si v sezóně může prohlédnout i pasoucí se kozy případně se pobavit při některé ze zde konaných akcí.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA