Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Milejovice

Obec Milejovice se nachází v okrese Strakonice, kraj Jihočeský.

O obci Milejovice (dříve Milivice) je už první písemná zmínka z roku 1365. Obec se nachází v 530 metrech nad mořem. Ke dni 3. 7. 2006 bylo evidováno 62 obyvatel.

Obec Milejovice se nalézá v jižních Čechách. Deset kilometrů od města Strakonice a zhruba čtyři a půl kilometru od městečka Volyně. Po silnicích, které vedou z Milejovic, se dá dostat do sousedních vesnic a to do Kuřiman, Hoštic u Volyně a Přechovic.

Na návsi je rybník a autobusová zastávka. Z návsi po silnici do Kuřiman se dostaneme ke zdejší kapličce. Vedle ní se nachází hřiště s ohništěm. Zde je také bývalá prodejna přestavěna na hospodu a obecní úřad. Pouť se zde slaví jedenáctou neděli od Velikonoc. Mše se koná v kostele u Dobré Vody.

Do Milejovic jezdí každý všední den autobus. Zastávka se nachází na návsi naproti rybníku. Linka vede ze Strakonic do Střítež a zpět. Autobus jede přes Volyni.

Památky


Kostel u Dobré Vody
Nachází se na vrchu Vráž. Jedná se o soubor 14 barokních kapliček kolem centrální stavby z roku 1800 a s kapličku nad studánkou.

Kaple u studánky

Mariánská kaple

Křížová cesta

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.strakonice.net, na kterých najdete další informace. 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA