Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Třebohostice

Obec Třebohostice má i s osadou Zadní Zborovice k trvalému pobytu přihlášeno 305 obyvatel, z toho je 120 mužů nad 15 let, 29 chlapců do 15 let, 133 žen nad 15 let, 23 dívek do 15 let. Průměrný věk obyvatel je 37,5 roku. Ekonomicky aktivních je 145 obyvatel, tj. 48 %.

V sídle je celkem 124 obývaných domů, z toho 29 rekreačních chalup. Většina obyatel za zaměstnáním dojíždí do Strakonic a do Blatné. Místním větším zdrojem pracovních příležitostí je ZD Třebohostice a balírna sypkých potravin ESSA-PACK, s. r. o., Zadní Borovice.

ZŠ ani MŠ v místě není, děti dojíždí do mateřské školky do obce Doubravice nebo do Strakonic, základní školu navštěvují v obci Záboří, Radomyšl a Strakonice.

Zadní Zborovice

Vesnice se nachází 2 km západně od Třebohostic. Leží podél silnice II. třídy č. 139 z Radomyšle do Horažďovic.

Uprostřed osady je novogotický kostel sv. Ludmily z roku 1935 a socha Ježíše, nedaleko je v roce 1916 postavena fara. Na místní hřbitov se pochovává od roku 1915.

Společenský život

Sbor dobrovolných hasičů Zadní Zborovice
Vznikl v roce 1901. Dne 7. července 2001 se konala oslava 100 let založení. Zúčastnily se jí sbory Zadní Zborovice, Třebohostice, Hlupín, Mečichov, Doubravice, Lažánky, Čečelovice, Krty-Hradec, Střelské Hoštice. Oslava se konala na hřišti u požární nádrže.

Hlavním řečníkem byl přednosta OkÚ Ing. Kalbáč, a HZS plk. Ing. Hrach. Účastníci shlédli soutěže jednotlivých družstev, seskoky parašutistů, byla předvedena technika HZS Strakonice na vraku auta, na vodě se pohybovaly lodičky řízené rádiem a děti měly možnost jezdit na malém a velkém poníkovi. Samozřejmě bylo zajištěno občerstvení a večer se konala taneční zábava.

Dnes má SDH Zadní Zborovice 34 členů. Předsedou je p. Václav Slavík, velitelem David Soukup. Činnost sboru je rozmanitá. Každý rok čistí požární nádrž, 30. dubna se účastní stavění májky a úklidu požární zbrojnice. Starají se o Obecní rybník, kde jsou nasazeny ryby. Každý rok odměňují zasloužilé členy, jejichž práce u sboru dosahuje kulatého výročí. S ostatními hasičskými sbory se účastní okrskových soutěží.

Svaz žen Zadní Zborovice
Vznikl již v 70. letech minulého století. V současné době čítá 16 členek. Činnost svazu směřuje převážně k dětem. Každoročně v únoru nebo v březnu pořádá maškarní karneval při disco hudbě v KD Zadní Zborovice. Ke Dni dětí 1. června organizuje soutěže pro děti, hry, pro vítěze sladké odměny a opékání buřtů u táboráku. V minulém roce 1. června se děti podívaly do ZOO v Praze.

Svaz žen má velký podíl na kulturním životě v obci. Zajišťuje zájezdy na divadelní představení např. do Českého Krumlova na otáčivé hlediště, do Národního divadla v Praze a v poslední době na oblíbené muzikály, jako byla Johanka z Arku v divadle Ta Fantastika a Tři mušketýři v divadle Brodway.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.trebohostice.unas.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA