Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chýnice

Zajímavosti z historie a současnosti
Nejstarší dochovaná zmínka je z druhé poloviny 14. století (1339), kdy byla obec majetkem koleje Všech Svatých v Praze.

Obyvatelé obce se vždy živili převážně zemědělstvím. Ve středu obce najdete několik dochovaných zemědělských statků. V Chýnicích jsou i dva mlýny. Oba - Malý i Dubečský - jsou dnes užívány k chovu koní. Malý mlýn slouží i jako jízdárna pro děti a je možné se zde o koně i starat. Dále jsou v těsném sousedství obce další dva mlýny - jeden Svobodův (nad Malým mlýnem) je již rozpadlý a těžko se mezi porostem hledá a druhý mlýn je Kučerův nad obcí Chýnice. Ani jeden z těchto mlýnů již nemele.

Rozvoj obce
Obec v současné době zaznamenává silný nárůst výstavby rodinných domků. Dále se předpokládá nárůst služeb pro zdejší občany. V obci jsou také vhodné podmínky pro vznik malých a středních podniků. V obci byla dokončena výstavba vodovodu, dešťové a splaškové kanalizace, plynofikace, dokončuje se kabelizace a posílení rozvodů elektrické energie.

 

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA