Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tachlovice

Historie
Obec Tachlovice leží v okrese Praha – západ, nedaleko jihozápadního okraje Prahy, blízko chráněného území Českého krasu a významné kulturní památky – hradu Karlštejn.

První písemná zpráva o Tachlovicích pochází z roku 1234. Rozkvětu dosáhly na počátku 18. století, kdy tachlovické panství spravovala Anna Marie Františka, velkovévodkyně Toskánská. Tuto slavnou minulost připomíná památkově chráněný areál barokního kostela sv. Jakuba Většího z r. 1742. Později tachlovický velkostatek přešel do majetku císařského rodu Habsburků. Po r. 1918 se stal majetkem českosloveného státu, až do r. 1994.

Obyvatelé Tachlovic v minulosti pracovali v zemědělství, v železnorudných dolech v sousedních Nučicích a v místních lomech na vápenec, který se dovážel do kladenských hutí. S rozvojem průmyslu nacházeli více pracovních příležitostí v Berouně nebo v Praze.

Na počátku 20. století žilo v obci přibližně 1 000 obyvatel, v současné době je to něco málo přes 600 občanů. Katastr obce měří 660 ha.

Obec se rozkládá po obou březích Radotínského potoka, přítoku řeky Berounky. Na jeho celém toku kdysi stávaly dvacet dva vodní mlýny. V katastru obce byly tři, zachovaly se dva – prostřední Kalinův a dolejší Rážův.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.tachlovice.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA