Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Klínec

O obci
Obec Klínec se nachází v asi 20 km jihozápadně od Prahy zasazena do malebné krajiny s mozaikou lesů navazujících na Brdy. Nyní má 450 obyvatel. Do roku 1990, kdy se opět osamostatnila, patřila pod sousední obec Jíloviště. Od té doby se mimo jiné podařilo vystavět čistírnu odpadních vod, novou kanalizaci a ve větší části obce i vodovod. V poslední době bylo obnoveno telefonní vedení, postupuje přestavba budovy základní školy, rozšiřuje se vodovod, rekonstruují se nové prostory pro obecní úřad a probíhají další drobné akce. Od roku 1990 probíhá v obci intenzivní výstavba rodinných domků na nově zastavovaných lokalitách. Obec se tak stává satelitem hlavního města.

Obec Klínec je členem Svazku obcí Mníšecký region. Tento svazek je významným partnerem při řešení regionálních problémů a mimo jiné pomáhá obci při přípravě podkladů pro dotační tituly státních i krajských fondů.

Pokud se týká občanské vybavenosti, je v obci praktický lékař. Dále prodejna se smíšeným zbožím, nově otevřená restaurace a další provozovny (autoopravna, kamenictví a jiné ). Aktivně trávit volný čas lze v tělocvičně nebo na hřišti TJ Klínec, v obci je možnost vyjížděk na koni, v sousední obci je golfové hřiště.

Mezi turisticky vyhledávané cíle patří Bojovské údolí, kterým prochází železniční trať Praha – Dobříš. V lesích okolo obce jsou patrné pozůstatky po těžbě zlata, především odvodňovací štola Čertovka. Celý jihozápad Prahy je vyhledávanou rekreační oblastí hlavního města.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecklinec.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA