Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Drahelčice

Zajímavosti
V obci je památná lípa stojící na mohyle, pod kterou jsou pohřbeny oběti moru, dále je zajímavý kříž v Bítini, kde jsou údajně pochovány oběti z doby třicetileté války.

Rozvoj obce
Z technické infrastruktury je v obci vybudována dešťová kanalizace, vodovod, rozvody zemního plynu, kabelová telefonizace. Splašková kanalizace s napojením na ČOV bude vybudována v nejbližším období. Vzhledem k blízkosti Prahy a dálnice D 5 je velký zájem o výstavbu rodinných domů a jsou zde také velmi dobré podmínky pro vznik malých i středních podniků. Místní knihovna je otevřena každé úterý od 16 do 17 hodin. Obchody jsou otevřeny v sobotu i v neděli.

O obci
První zmínka o obci je z roku 1115. Obec se rozkládá na 478 ha a žije v ní 389 obyvatel v 140 rodinných domech. Obec a její katastrální území leží ve velmi mírně zvlněné krajině počínajícího povodí Radotínského potoka. Do západní části území obce zasahuje přírodní park Povodí Kačáku.

 

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA