Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orlík nad Vltavou

Obec Orlík nad Vltavou leží v jižních Čechách, v bezprostřední blízkosti orlického jezera, které vzniklo v roce 1961 postavením Orlické přehradní nádrže.

Dominantou obce je zámek Orlík (původně gotický hrad ze 13. století), kolem kterého se rozprostírá překrásný zámecký park založený roku 1820. Dříve se zámek tyčil na vysoké skále nad řekou Vltavou, v současnosti leží přímo na břehu orlického jezera.

Obec Orlík se skládá ze dvou částí: Starého Sedla, které je připomínáno jako farní obec s kostelem už koncem 13. století a z novější části, která se jmenuje Višňovka.

Zajímavostí je kostel Sv. Prokopa ze 14. století, původně gotický, dvěma přestavbami v letech 1654 a 1753-54 zbarokizován.

Současnost
Obec je v současnosti díky své poloze (zámek Orlík, přehrada, orlický park, lesy) významným střediskem letní turistické sezóny.

V obci žije v 341 stálých obyvatel. Je zde pošta (PSČ 398 07), základní škola s právní subjektivitou (1. - 5. ročník)  a mateřská škola. Zřizovatelem školy i mateřské školy je obec.

Turistické tipy a zajímavosti
Obec Orlík nad Vltavou leží v krásné zvlněné krajině, v severní části okresu Písek.

Turisté, kteří obec navštíví jistě nevynechají prohlídku zámku Orlík. Při procházkách v zámeckém parku můžete obdivovat staleté stromy a romantické břehy Orlického jezera. Vyberte si jednu z vyznačených tras a potěšte se pohledem na hladinu Orlického jezera z některé z mnoha vyhlídek.  
 
Kulturní památkou obce je také původně gotický kostel sv. Prokopa  a rovněž socha sv. Prokopa z poloviny 18. století stojící na náměstí před kostelem.

U cesty ze Starého Sedla směrem k zámku stojí  barokní výklenková kaple z 18. století se sochou sv. Jana Nepomuckého.

K zajímavostem obce patří Žďákovský most, jeden z nejdelších jednoobloukových mostů v Evropě. Výška středu mostu nad Orlickým jezerem je přibližně 50 m, délka mostu je 541 m.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.orliknadvltavou.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA