Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zběšičky

Obec Zběšičky se nachází 10 km jihovýchodně od Milevska. Kolem obce je mnoho lesů vhodných pro pěší turistiku i odpočinek.

Historie
První zmínka o vesnici je z roku 1215. Postupně se zde vystřídalo několik majitelů, nejvýznamnější byli od konce 17. století pražští jezuité. Zběšičky bývaly převážně židovskou obcí; v 18. století se zde mohli usazovat židé vyhnaní z jiných měst a vesnic. Byla zde i židovská škola a dodnes zachovaný hřbitov z poloviny 18. století. Židé odtud postupně odešli ještě předtím, než na nacistické okupace započala jejich perzekuce.

Ke zdejšímu velkostatku patřil zámeček, který dnes slouží jako ústav sociální péče. Koncem 19. století patřil zdejší statek Václavu Havlovi, dědovi posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla.

Služby:
- veřejný telefonní automat
- parkoviště - zdarma
- prodejny: Po - So 08.00 - 10.00, Ne 14.00 - 18.00
- autobusové spojení: Bernartice, Milevsko

Turistické zajímavosti


Statek rodičů akademického sochaře Břetislava Bendy

Kaplička Za šťastný návrat s plastikou sochaře Bendy

Kaplička na návsi

Kaplička v Hánově

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.sdruzeni-milevsko.cz/html/zbesicky.htm a www.icpisek.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA