Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Předotice

Obec Předotice nemůžete minout, cestujete-li autem, autobusem, motocyklem nebo na kole po silnici č. 4, tzv. „Strakonické“ na Šumavu nebo do Písku. Jsme totiž obcí průjezdnou a mnoho cestujících se u nás zastaví na občerstvení.

Ovšem to je pouze viditelná a velmi živá část naší obce. Tu klidnější, pohodovější, tvoří ještě naše části Malčice, Podolí II, Soběšice, Kožlí u Čížové, Samonice, Vadkovice, Třebkov a Křešice.

Krátce z historie
Naše obec vznikla v tomto složení v roce 1962 s názvem Podolí II. V roce 1990 byla přejmenována na Předotice. V současné době máme celkem 422 obyvatel a rozlohu 2 145 ha

PamětihodnostI
V rámci naší obce je to kaple v Kožlí u Čížové a Boží Muka v Malčicích. Obě stavby jsou v seznamu chráněných památek.

Z historických pramenů vyplývá, že oblast severního Písecka měla odedávna dobré spojení nejen mezi svými osadami, ale i se světem. Krajem procházela důležitá obchodní stezka, kterou přibližně sleduje současná silnice č. 4 tzv. „Strakonická“. Původně však cesta vedla přes Mirotice a Rakovice.

V roce 1749 byla odchýlena směrem na Čimelice a Mirotice i Mirovice míjí. Poloha při cestě nebo v jejím blízkém okolí měla pro osady a městečka pozitivní přínos v dobách míru. Znamenala nejen čilý obchodní ruch, ale – jak bychom řekli dnes – důležitou výměnu informací. V dobách válečných však byla pohromou, neboť při průtazích nebo ležení vojsk byly osady vystaveny drancování a násilnostem.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.severnipisecko.cz/predotice.htm, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA