Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bor u Skutče

Historie
První dochované písemné zprávy o obci pocházejí z r. 1559 jako o vsi patřící k podlažickému klášteru. K novohradskému panství patřila do roku 1848.

Od Nových Hradů je vzdálena 5 km. Od r. 1991 je opět samostatnou obcí, již prochází silnice druhé třídy spojující Nové Hrady s obcí Proseč. Obec leží na samém začátku Českomoravské vysočiny. K obci patří samoty Pasíčka, část samot Borka a Vranic.

Současnost obce  
Obec dostala jméno podle borových lesů, jimiž je obklopena. Nachází se 12,5 km jihovýchodně od města Skuteč a leží ve výšce 477 m n. m. První dochované písemné zprávy o obci pocházejí z r. 1559 jako o vsi patřící k podlažickému klášteru. K novohradskému panství patřila do roku 1848. Od Nových Hradů je vzdálena 5 km. Od r. 1991 je opět samostatnou obcí, již prochází silnice druhé třídy spojující Nové Hrady s obcí Proseč. Obec leží na samém začátku Českomoravské vysočiny. K obci patří samoty Pasíčka, část samot Borka a Vranic. V současné době žije v obci 183 obyvatel, má 93 čísel popisných, z nichž je využívána jako rekreační chalupy, a 37 chat.

Pro svou polohu je vyhledávána turisty, jako výchozí místo pro cesty do přírodní rezervace Toulovcovy Maštale, protože se nachází ve středu této rezervace. Přírodní rezervace je známa krásou pískovcových skal, jako jsou například Kolumbovo vejce, Kříž, Petrovna, Rozhledna, Dudychova, Motyčkova jeskyně apod., s možností volby náročností výletů od snadných až po fyzicky náročné. Také je možné využívání velmi dobře značených cyklostezek. Jedinečnost prostředí dotváří velké množství pramenů vody, vyvěrající na rozhraní geologických vrstev. Na relativně malém prostoru lze nalézt lze nalézt místa velice suchá až po slatinné plochy s faunou a florou přizpůsobenou danému prostředí s množstvím chráněných druhů.

Návštěvníci též mohou využít v letních měsících místní koupaliště s kioskem, umístěné do lesního prostředí. Dále je zde v provoz obchod se smíšeným zbožím a hospoda. V obci je také možnost ubytování. 

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.litomyslsko.cz/place.asp?place_id=6&area=12, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2022

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

Velikonoce 2022 v JORDÁNSKU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVydejte se s CK TILIA na poznávací okruh biblickou zemí za Jordánem - navíc dvoudenní návštěva Petry, safari a nocleh ve Wadi Rum a závěrečný pobyt v luxusním 5* hotelu u Mrtvého moře 

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA