Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Míčov-Sušice

Obec Míčov - Sušice se nachází na jihozápadním okraji Chrudimska na hřebeni Železných hor. Celková výměra obce je 1 237 ha. V celém katastrálním území se nacházejí obce Míčov, Sušice, Jetonice, Zbyslavec, Rudov. Žije zde 290 obyvatel.

Historie
Míčov byl založen na počátku 13. století. Dominantou Míčova je kostel sv. Matouše. První zmínka o existenci kostela je už z poloviny 14. století. V obci Zbyslavec je zvonička, o které není uchována žádná dokumentace.

V katastru Rudov u rybníka Lovětín je vystavěno na 90 rekreačních chat. Na Zbyslavci je vybudované rekreační středisko s celoročním provozem. Území obcí Rudov, Zbyslaveca a Jetonic se nachází v CHKO Železné hory. Obec Sušice je těsně propojena s obcí Míčovem. Všechny obce se nacházejí podél silnice, vedoucí z Heřmanova Městce přez Konopáč do Třemošnice.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.mzh.cz/place.asp?place=7, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA