Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hodonín

Historie
První písemné památky jsou dochovány z r. 1329 v písemnostech kláštera Vilimovského, který vlastnili páni z Lichtenberga. Koncem 14. století náležel Hodonín k oujezdu Bojanovskému. Po dobu husitských válek od r. 1421 do r. 1436 nebylo v kraji žádné vrchnosti. V r. 1436 ale zapsal císař Zikmund bývalé panství Bojanovské i hrad Oheb Janu Hertviku z Rušínova, který byl pánem na Lichnici a Heřmanově Městci. V r. 1454 postoupil Hertvik Oheb Buriánu Trčkovi z Lipé a ten v r. 1489 Mikuláši Trčkovi z Lipé.

V roce 1555 držel panství Václav Robmhap ze Suché. Ten panství zpustošil a prodal roku 1596 bratrům Zárubovým z Hustířan. Poslední český majitel Karel Záruba v r. 1628 panství prodal Františku de Couriers, který již vlastnil panství Nasavrcké. V roce 1701 po smrti F. Courierse převzal panství František Josef ze Schonfieldu. V roce 1747 se jeho dcera provdala za knižete Jana Adama Auersperka a ten scelil panství Nasavrcké, Sečské Žlebské.

Pod Nasavrcké panství spadal Hodonín až do I. svět. války. R. 1839 v důsledku nového katastru byl Hodonín přičleněn k obci Libkov. V r. 1920 se Hodonín osamostatnil. V r. 1964 byl opět sloučen s Českými Lhoticemi a po r. 1990 se Hodonín stal znovu samostatnou obcí. Místní jméno Hodonín vzniklo z osobního jména Hodoně (Hodona, Godona) příponou -ín.

Čerpáno z oficiálních stránek mikroregionu www.czh.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA