Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vysočina

V roce 1960 došlo ke sloučení obcí Rváčov, Svatý Mikuláš, Svobodné Hamry, Dřevíkov, Možděnice, osad Petrkov I., Jančour, Králova Pila a Veselý Kopec, pod jednu obec se společným názvem Vysočina s tím, že sídlo Obecního úřadu je ve Dřevíkově.

V současné době žije v obci Vysočina 720 obyvatel. Nachází se v nadmořské výšce okolo 550 m. Území celé obce Vysočina bylo pro krajinářské hodnoty vybráno pro soustředění dochovaných objektů lidového stavitelství v místní části Veselý Kopec. Jsou zde vytvořeny cesty pro pěší a cykloturistiku. Obec je přihlášena do programu Obnovy vesnice, který vychází z potřeb a představ obyvatel s výhledem na deset let. Obec Vysočina je jednou ze zakládajících obcí Mikroregionu Hlinecko spolu s městem Hlinsko v Čechách a obcí Svratouch.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.ou-vysocina.webzdarma.cz, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA