Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Březí

Historie obce Březí
Bratelsbrunn, roku 1249 jmenován poprvé jako součást majetku kounického kláštera. Jméno Bratelsbrunn, pravděpodobně složeno ze slov Bratio a brunn(studna).

Původní obec byla založena v 11. nebo 12. století v blízkosti tehdejšího "Schaflerhofu", u zdroje vody.

Starý Bratelsbrunn byl zpustošen a zničen válkami a kromě jediné osady srovnán se zemí.

Z 24. dubna 1576 pochází "Vyhlášení" hrabě Thurna o nabídce ke stěhování do Bratelsbrunnu. Je to nejstarší listina obce, rodný list nového Bratelsbrunnu.

První osídlenci byli Němci.

Nejvyšší počet obyvatel - 1 927, žilo v obci v roce 1910.

V obci se vyučovalo asi od roku 1696. Současná budova radnice sloužila jako zájezdný hostinec.

Památky

První kostel byl v obci od roku 1696, dnešní kostel sv. Jana Křtitele, stavěný v románském slohu bez ozdob, byl vysvěcen roku 1860 a je památkově chráněn, stejně jako fara s bránou a hospodářským stavěním.

Památkovou ochranu požívají rovněž socha sv. Floriana u hasičské zbrojnice a socha sv. Jana Nepomuckého u fary.

Ve státním seznamu nemovitých kulturních památek je rovněž zapsána kaplička u silnice do Mikulova.

V kostele se nachází lustr pravděpodobně z roku 1860. Jde o zřejmě největší lustr svého druhu v celé republice. Má na výšku 4 m, průměr dolního kruhu je 2 m. Nachází se na něm celkem 13 684 skleněných křišťálových ověsků.

V roce 1880 byla v obci zřízena železniční zastávka. Z historických událostí stojí za zmínku průjezd kancléře Otto Bismarka obcí v roce 1866.

Dne 27. října 1938 projížděl obcí Adolf Hitler.

Obec byla v minulosti známá především knoflikářstvím šitím rukavic a výrobou sítěk na vlasy.

Vždy zde byli znamenití vinaři. Čile se obchodovalo s Vídní, a to především s okurkami, ovocem, zeleninou, fazolovými lusky.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.brezi.cz/main.php?IdKat=1, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA