Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kašnice

Kašnice je nejmladší a nejmenší obcí klobouckého regionu. Nachází se po obou stranách silnice Brno - Hodonín.

Historie
Kašnice byla založena 30. 6. 1785 ředitelem státních panství, svobodným pánem Kaschnitzem z Veinbergu. První osídlenci pocházeli z Čech od Chrudimi.

Po druhé světové válce patřila obec správně pod Klobouky u Brna. V roce 1989 díky sametové revoluci občané Kašnice pocítili potřebu opět se osamostatnit od Klobouk u Brna. Začátkem roku 1990 proběhlo v obci referendum, v němž se většina obyvatel rozhodla pro samostatnost obce. V červnu roku 1990 došlo k administrativnímu oddělení obce od Klobouk. V listopadu roku 1990 byly volby do obecního zastupitelstva a starostkou již samostatné obce byla zvolena paní Jana Tichlerová.

Současnost

Především díky paní Tichlerové se toho na Kašnici mnohé změnilo. Nové veřejné osvětlení, úpravy tenisového a dětského hřiště, zámková dlažba na chodnících v obci, nový vodovod, úprava okolí hřbitova, přestavba radnice, nové radniční hodiny, obnovení tradice krojovaných hodů atd.

Nyní se tato nejmenší obec bývalého okresu Břeclav může pyšnit jedním z nejmladších starostů v republice - Jiřím Hájkem. Popřejme mu hodně zdaru do dalšího zvelebování naší obce, zejména připojení kanalizace na nově budovanou čistírnu odpadních vod, což je společný projekt s Kloboukami. ČOV se staví u železničního přejezdu pod Kašnicí.

Zajímavosti


Vinný sklep Kašnice
Vznikl v roce 1993 přestavbou rodinné usedlosti na vinné hospodářství. Původně byl součástí firmy Hudson Klobouky, pak působila jako samostatná společnost, která zaměstnávala patnáct pracovníků. "Obhospodařujeme zhruba dvacet hektarů vlastních vinic, na kterých pracujeme metodou tzv. integrované produkce. Cílem této metody je dosahovat optimálních výnosů vysoce kvalitních hroznů a produkovat vína vysoké kvality takovou cestou, která nezatěžuje životní prostředí. Vinice jsou ozeleněny původní bylinnou vegetací, biologická ochrana má přednost před chemickou, je vyloučeno používání vysoce toxických pesticidů a vysokých dávek hnojiv." Řekl v roce 2000 vedoucí Vinného sklepa Kašnice Josef Marek.

Vinný sklep Kašnice vyráběl a nabízel široký sortiment suchých vín, v jeho nabídce nechyběly ani nejkvalitnější přívlastková vína. Další specialitou firmy byla jakostní vína, bílá i červená, která prodávala pod vlastní ochrannou značkou Vonica, a perlivá vína, která nesly značku Kristýna. Například Tesco a Vinárna Lilia na České v Brně je měly ve svém sortimentu.

Chloubou firmy je velký kvelbený sklep s kapacitou asi 200 000 litrů vína, uloženého v nerezových, na míru vyrobených tancích a také ve starých dubových sudech.

V areálu firmy je stylově zařízená místnost, v letních měsících lze příjemně posedět na terase s krbem. Personál firmy vám zde kromě kvalitního vína zajistí také pohoštění a v případě zájmu i cimbálovou muziku. Snad tyto služby zachová i nový majitel - pan Valihrach z Krumvíře.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://kasnice.cz/index.html, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA