Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kostel sv. Mikuláše ve Skuhrově

Původně gotický kostel z 1.poloviny 14.století byl několikrát upraven - v roce 1688, 1693, v letech 1707-1712 zedníky z Habrů a v roce 1727 dělníky z Humpolce. V roce 1811 byla přistavěna věž v empírovém slohu na místě, kde stála původně dřevěná zvonice

Kostel je jednolodní, čtvercový, s polygonálně uzavřeným presbytariářem se sakristií na severní straně. V jižní zdi lodi se nachází zazděný gotický portál.

Presbytariář je sklenutý paprsčitou klenbou na konzoly, žebra hrubého klínovitého profiu jsou asi z 1.čtvrtiny 14.století. Na stropě kostelní lodi se nachází freska z konce 19. století.

Zařízení kostela tvoří hlavní oltář ze sklonku 18. století (moderně upravený, s obrazem od Vysekala z Kutné Hory), dva boční barokní oltáře (sv. Jana Nepomuckého se čtrnácti svatými pomocníky a P. Marie) z období kolem roku 1700.

V kostele je socha Krista Trpitele z poloviny 18. století. Ostatní zařízení kostela je pseudoslohové. Kamenná křtitelnice pochází z období kolem roku 1700. Kolem kostela je hřbitov s barokní, obdélníkovou márnicí z let 1707-1712.


Čerpáno z oficiálních stránek obce www.skuhrov.webz.cz/default.htm, kde najdete další informace.

Článek byl zobrazen 761 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA