Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pravčice

Turistické zajímavosti
Při záchranném archeologickém výzkumu dálnice D 1 v prostoru mezi Pravčicemi a Hulínem došlo k významnému archeologickému nálezu: byl zde odkryt římský krátkodobý tábor. Podle odborníků se jedná skutečně o zbytky římského pochodového tábora, který je vzácným nálezem v této oblasti. Byla okryta část příkopu a brána tábora s předsunutým příkopem (titulem).

V jednom místě byla na dně příkopu nalezena kompletní kostra psa, která působí dojmem záměrného uložení; jinými slovy, pes byl v příkopu pochován. Podle kostí nalezených v příkopu je stáří nálezu dáno rozmezím 50 až 230 let našeho letopočtu. Při vykopávkách byly nalezeny některé další drobné předměty a římská keramika. Jedná se teprve o druhý tábor, nalezený v rámci záchranného archeologického výzkumu, a svědčí o záměru Římanů vytvořit na jižní a střední Moravě svou provincii. Celý dosavadní výzkum byl představen veřejnosti v pondělí, 23. 4. 2007. Podle informací archeologů se bude ve výzkumu ještě v letošním roce pokračovat, a věřme, že se dočkáme i dalších významných nálezů.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.pravcice.cz/index.asp, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2022

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

Velikonoce 2022 v JORDÁNSKU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVydejte se s CK TILIA na poznávací okruh biblickou zemí za Jordánem - navíc dvoudenní návštěva Petry, safari a nocleh ve Wadi Rum a závěrečný pobyt v luxusním 5* hotelu u Mrtvého moře 

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA