Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Soběsuky

Obec Soběsuky se nachází 10 km jižně od města Kroměříže, na západním okraji Chráněné krajinné oblasti Chřiby. Obec tvoří místní části Soběsuky, Milovice a Skržice.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1287.

Soběsuky jsou sídlem obecního úřadu, je zde 52 domů a trvale přihlášených 129 obyvatel. V Soběsukách je kulturní dům, pohostinství a zvonice.

Milovice mají 64 domů a 173 trvale hlášených občanů. Je zde prodejna smíšeného zboží, pohostinství, kaple sv. Jana Křtitele a úřadovna ob. úřadu se společenskou místností pro pořádání soukromých akcí občanů.

Skržice včetně části Olšina mají trvale přihlášených 66 obyvatel ve 29 domech. Kromě úřadovny obecního úřadu je občanům k dispozici společenská místnost, fotbalové hřiště a dětský koutek.

V Olšině je funkční soukromý mlýn, pekárna a provádí se zde i zpracování dřeva.

Turistické zajímavosti
V obci Soběsuky je zvonice sv. Floriána, památník padlých z 1.a 2. sv. války, ve Skržicích zvonice a v Milovicích kaple sv. Jana Křtitele.

V obci se každoročně pořádá masopustní karneval pro děti, zájezd pro ženy ke Svátku matek, zájezd pro děti ke Dni dětí, zimní a letní sportovní den, Mikulášská nadílka a hodová zábava.

Obec leží na úpatí Chráněné krajinné oblasti Chřiby.

V obci Soběsuky působí jezdecký klub Alima, kde je možnost projížďky na koních, k dispozici denně otevřené pohostinství.

Milovice jsou obklopeny lesy, nabízí se pěší tůry na Bunč (rekr. středisko) a na rozhlednu Brdo, odtud do rekr.střed.Kamínka. Další trasa je možná na Kudlovskou dolinu nebo až na Velehrad.

Ubytování v obci není, je možnost stanování na vyhrazených místech.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.korycansko-zdounecko.cz/sobesuky/index.php?nid=514&lid=CZ&pic=MAIN, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA