Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arboretum Přírodní ráj

Romantické arboretum v Bystrovanech u Olomouce je příjemným parkem, v jehož areálu mohou návštěvníci pozorovat kromě rostlinné říše i kašmírské kozy, lamy, případně obdivovat cizokrajné opeřence ve voliérách. Areál Přírodní ráj se rozkládá na ploše asi 4 hektarů a na jeho návrhu pracoval špičkový italský tým.

Parkem lze toto arboretum nazvat skutečně do slova a do písmene, neboť nabízí malebná zákoutí a příjemný oddech na romantických lavičkách. Návštěvníky určitě zaujme řada cizokrajných dřevin a rostlin, které hned tak někde nejsou k vidění. U každého exempláře stojí cedulka s názvem a stručným popisem. Milovníci přírody si mohou odpočinout třeba v dřevěném altánku nebo mohou pozorovat sedmimetrový vodopád, který padá do jezírka z uměle vybudované skalky. V jezírku, jehož hladinu pokrývají lekníny mnoha barev, plavou vzácní Koi kapři.

Největší chloubou arboreta je však bezesporu téměř sedmimetrový Blahočet čilský s Patagonie. Jeho pryskyřice obsahuje éterický olej hojně používaný v medicíně a v parfumerii. Příjemnou procházku můžete zakončit v příjemné restauraci Semiramis postavené v antickém stylu nebo ve špičkové cukrárně s venkovním posezením.

Vlastníkem nádherného arboreta Přírodní ráj je firma Horizont, která v těsném sousedství parku provozuje prodejnu, v níž si návštěvníci mohou zakoupit jako hezký suvenýr nejednu zajímavou rostlinku na vlastní zahrádku. Veškeré rostliny a dřeviny pochází z Itálie a závlahové systémy dodala společnost z USA. Pozadu ale nezůstaly ani české firmy. Krásný můstek, altán i jezírko s vodopádem ukazují šikovnost českých řemeslníků.

Do celého areálu je umožněn bezbariérový přístup. Pro návštěvnickou veřejnost je zde otevřeno od dubna do října. V období letních prázdnin je arboretum otevřeno každou středu do setmění s možností večerní prohlídky za svitu loučí.

Arboretum se nachází ve vesnici Bystrovany, necelých 5 km ze Svatého Kopečka. Pojedete přes vesnici Droždín a hned na kraji Bystrovan naleznete Horizont. Vlakem se na Kopeček nedostanete, nicméně na vlakové nádraží v Olomouci ano. Do Bystrovan vás však ČD zavezou - vlaky z Olomouce směr Velká Bystřice, Hlubočky Hrubá voda.

Podrobné informace najdete na www.prirodniraj.cz

Článek byl zobrazen 1 593 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA