Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tovéř

Tovéř se nachází na úpatí Hrubého Jeseníku nalevo od Svatého Kopečka na cestě mezi Olomoucí a Šternberkem.

Každý člověk se rád vrací do své rodné obce, do kraje, kde se narodil a vyrůstal, do míst, která jsou spojena s péčí rodičů, prvními láskami, okamžiky poznaného štěstí, ale i zklamání a žalu. Všichni si rádi zavzpomínáme na první odchod z rodného místa za prací či vzděláním. Jako pavučinou je protkán kraj našimi kroky a těžko po letech dovedeme číst jejich smysl. Jediné co věčně zůstává, jsou naše vztahy k místům, z nichž jsme vyšli a které nazýváme domovem. Vracíme se domů, za rodiči, přáteli. Ti méně šťastní pak jen k uctění památky svých blízkých. Při naší návštěvě rádi pozorujeme změny a těšíme se z krásy naší obce.

Důvod dobrého vztahu k rodné vsi je  u každého jiný, ale pro všechny stejný v tom, že mu není naše vesnice lhostejná, že ji má každý svým způsobem rád. Toto přátelství či snad láska má pro každého jinou sílu.  Jinou hloubku pocitů má rodák, jinou domácí a jinou ten, kdo k nám zavítá k přátelům.

Historie
První dochovaná zmínka o obci Towerz pochází z r. 1203. V průběhu staletí několikrát obec změnila svého vlastníka, mezi nejvýznamnější patřil Kartuziánský klašter v Dolanech a olomoucký aribiskup.

Památky
Při vjezdu do obce od Olomouce se nachází před obcí Sloup Nejsvětější trojice - státní památka. Mezi obecní pamětihodnosti patří kaple svatého Cyrila a Metoděje na návsi z r. 1844 a polní kamenný kříž z r. 1862. Na vyvýšeném místě při původní cestě ze Samotišek do Dolan od druhé poloviny 18. století stojí Boží muka.

Současnost
Obec Tovéř má 530 obyvatel, 180 obytných domů, kulturní dům se sportovním areálem. Vybudované veškeré inženýrské sítě. Probíhá výstavba nových rodinných domků a opravy ve starší části obce.

Dopravní obslužnost - Integrovaný dopravní systém Olomoucka. Obcí také prochází cyklostezka.

Čerpáno z oficiální stránky obce http://www.tover.cz/index.php?nid=1113&lid=CZ&pic=MAIN, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA