Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lipinka

Podhorská vesnice s 222 obyvateli leží v severovýchodní části mikroregionu na pomezí Úsovské vrchoviny. Je obklopena ze všech stran hlubokými lesy a krásnou přírodou. Od severu je chráněna památnou horou Bradlo a Kočičí skálou, ze západu Ostrou horou a z jihu vrchem Skalka a lesem Kárníkem. První zmínka o malé osadě Lipinka, jejíž název byl odvozen od staročeského slova lípí (lipového porostu), pochází patrně z roku 1371.

Osada byla součástí úsovského panství, její obyvatelé se převážně živili těžbou dřeva z okolních lesů, pálením dřevěného uhlí a později také výrobou košťat, řešet a sít. V chudých rodinách si také častokrát přivydělávali tkaním lnu. Každý, kdo dnes Lipinku navštíví, bude příjemně překvapen. Tato malebná vesnička, ukrytá v kopcích a obklopená panenskou přírodou, je dnes vyhledávanou chatovou oblastí. Pro nádherné výhledy, čistou přírodu a zajímavé turistické lokality (vrch Bradlo, Kočičí skály) je oblíbeným cílem pěších túr i cyklistických výletů.

Pověst o lese Kárníku
Z hlubokých lesů v okolí Lipinky kdysi lidé často odváželi povozy plné nasekaného dříví. Vydělávali si tak na skromnou obživu a zároveň se v zimě za dlouhých večerů pěkně hřáli u kamen. Všichni se ale báli jet přes les Kárník, kde se prý podle pověsti zdržovali zlí duchové, kteří tu po nocích hráli kuželky s lidskými "hnáty", koho prý chytili, ten se nedožil rána.

Turistické informace
Pokud chcete strávit příjemné chvíle Vašich cest aktivním odpočinkem a poznáním, přijeďte do regionu Uničovsko. Seznámíte se s krásnou přírodou, se zajímavými přírodními scenériemi, s pohostinnými lidmi a zajímavou historií a architekturou.

Turistické informace jsou rozděleny do několika částí. V těch je pro vás připraveno několik zajímavých turistických programů. Programy jsou připraveny pro pěší turistiku, cykloturistiku a mototuristiku.

Samozřejmostí je i řada programů pro vyznavače bílé stopy a sjezdového lyžování. Výlety jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak pro všechny rodiny s dětmi a zanícené sportovní nadšence či party.

V aktualizované části webu naleznete důležitá telefonní čísla a informace o ubytovacích kapacitách, stravovacích možnostech a dalším možném využití volného času sportem či rekreací. Nechybí ani kontakty na informační centra, cykloservisy, čerpací stanice a další důležité instituce v regionu Uničovsko.

Vážení a milí návštěvníci, ať už zvolíte jakýkoliv způsob dopravy mezi turistickými cíly, ať už půjdete pěšky, pojedete na kole, autem či se vydáte za zajímavostmi mikroregionu na běžkách, přejeme vám mnoho pěkných zážitků a příjemně strávený čas.

Čerpáno z oficiálních stránek obce a MIKROREGIONu UNIČOVSKO
http://www.unicovsko.cz/mikroregion/lipinka.php, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA