Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lochovice

Historie a současnost
První záznamy o Lochovicích pocházejí z roku 1318. Nacházejí se ve Středočeském kraji v okrese Beroun. Protéká jimi říčka Litavka a leží ve výšce 307 m nad mořem. Poblíž Lochovic jsou dva nejvyšší vrchy, na jižní straně Plešivec (636 m) a na druhém břehu Litavky Ostrý (531 m). Žije zde 1084 obyvatel. Obec se rozkládá na ploše 1324 ha. Lochovice leží na železniční trati Zdice-Protivín a vychází odtud místní železniční trať Lochovice-Zadní Třebaň. V městečku bývaly dnes již zapomenuté lázně s léčivou vodou, jejíž pramen se dosud nalézá v tamní kapličce. Lázně měli v oblibě např. Ema Destinová a F. X. Šalda. Nyní slouží objekt jako pobočka pražského Jedličkova ústavu.

Dominanty Lochovic jsou:
kostel, zámek,škola jenž má dlouholetou historii a již zmíněné lázně.

Lochovice se v současné době dosti rozvíjejí. Prosperující podniky jsou např. Korona Lochovice, nebo místní stavebniny:Polanská Jana, Polanský Ivo.

Lochovice byly městečkem již od založení a jejich právo znovu obnoveno dekretem císaře Maxmiliána II r.1574 s užíváním znaku a městskou pečetí, jakož i konáním ročních dvou trhů a jednoho téhodného.

Lochovice leží ve středních Čechách okrese Beroun v údolí říčky Litavky, která odděluje hřebeny od zápaních Brd, 307 m nad mořem. Na jižní straně dominuje Plešivec, 636 m vysoký, oddělený litavským údolím od Ostrého, 531 m vysokého. Na západ se půda zvyšuje směrem k Hořovicím, Netolicům a Kočvarům. Také na východ stoupá povrch o 30 m. Řeka Litavka, jejíž jméno je známé již v XVI. stol., teče od Jinec lukami, jen zřídka poli. Na obou březích rostou vrby.

Blízké lesy na Plešivci, Ostrém a v Koncipudech poskytují příjemné procházky a přispívají k zdravému podnebí Lochovic. Lochovice procházejí okresní silnice z Hořovic do Hostomic a z Jinec do Zdic. Lochovice jsou od svého okresního města Hořovic vzdáleny 6 km, od Netolic a Kočvar 2 km, od Obory 1 km, od Libomyšle 3 km, od Neumětel 4 km, od Lhotky 2 km a od Jinec 7 km.

 

 

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA