Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skuhrov

Pod lesnatým pásmem brd, nazývaném Hřebeny přibližně 4 km jižně od Litně leží malá vesnička Skuhrov. Již v minulém století se stala středem dvou sousedních osad Drahlovic a Hatí a později i Hodyně. Všechny uvedené osady leží při úpatí Hřebenů při silnici z Řevnic do Hostomic.

Na východě sousedí se Svinaři, na severovýchodě s osadou Leč, na severu s Nesvačili a na západě sousedí s osadou Podbrdy, celá jižní strana jsou lesy. Zeměpisná poloha katastru obce má slabý sklon od jihu k severu až po potok „Vodice“, který je hranicí obce. Při vytvoření společného správního celku přenesl Skuhrov na ně i své jméno,který už od konce století bylo známé závodem na výrobu sladu.K obci patří i dvě samoty Leč u pily a myslivna zvaná Ledrhaus.

Současnost
Pod Obecní úřad Skuhrov patří osady: Drahlovice, Hatě, Hodyně a dvě samoty Leče a obec má v současné době 365 občanů.

V obci jsou dvě prodejny smíšeného zboží a dvě pohostinství, dále malé sportovní areály: 2 fotbalová hřiště, 2 tenisové kurty, volejbalové a nohejbalové hřiště.

Oblast je zěmědělská, ale jen malá část obyvatelstva pracuje v tomto oboru, převážnou výměru zemědělské půdy dobře obhospodařuje nájemce p. Linhart Vladimír z Hatí.

V posledních letech byla v obci postavena řada nových rodinných domků, obec vytváří podmínky, aby tento trend pokračoval. Je zpracován územní plán obce, který je před konečným schválením.

Naše celá obec má krásné čisté životní prostředí, protože je v těsné blízkosti nádherných "Brdských lesů".

V rekreačním období se počet obyvatel zvyšuje přítomností rekreantů - majitelů chat, v obci je rekreační oblast.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.antee.cz/skuhrov/, na kterých najdete další informace.

 

 

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA