Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hřivínův Újezd

Hřivínův Újezd je malá zemědělská obec ležící 5 km severozápadně od Luhačovic a 12 km jižně od Zlína v údolí Kaňovického potoka.

Historie
Svůj název odvozuje od rytířského rodu Hřivínů, kterým vesnice dlouho patřila (1391-1492). Nejstarší historické zprávy o obci pocházejí z r. 1373. Obec byla samostatným statkem až do roku 1515, kdy ji Hynek ze Zástřizl připojil k Prakšicím. Po jeho smrti připadl Hřivínův Újezd k velkoořechovskému statku. S ním náležel až do roku 1848 k uherskobrodskému panství. Obec byla několikrát postižena velkými povodněmi, např. r. 1812 nebo 1910, což donutilo její obyvatele stavět svá obydlí ve stráních.

Památky
V obci se nachází několik památek lidové architektury, například zemědělská usedlost č. p. 8, komory u č. p. 11 a 19 a rumpálová studna. Chráněnou památkou jsou obě komory a dřevěný kříž s řezbářskou výzdobou z r. 1877.

Čerpáno z oficiální stránky obce http://www.slovacko.cz/obec/obec.py?idobce=OBC350, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA