Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vlčková

Obec leží v nadmořské výšce 377 m, v jihozápadní části Hostýnských vrchů asi 12 km severovýchodně od Zlína. V obci s katastrální rozlohou 1094 ha je 144 domů a žije zde 365 obyvatel. Obcí protéká potok Kameňák, jedna z větví řeky Dřevnice, která nad ní pramení. Významnou památkou je kříž u kapličky.

První písemná zmínka o vsi je z roku 1373, kdy je jmenována jako WILZKOW. Byla vždy součástí lukovského panství a patřila pod farní úřad v Kašavě, kam se chodilo i do školy.

Zajímavosti

Kaplička
Kaplička s křížem stojí uprostřed obce nad silnicí. Tvoří pomyslnou hranici mezi horním a dolním koncem Vlčkové.

Kříž z konce 18. století
V rámci regionu ojedinělá památka lidového sochařství 19. století s patrně sekundární (novodobou) malbou na plechu. V rámci obce jediná památka, proto bylo nutné kříž restaurovat. Kopii provedl Václav Žitník z Rožnova pod Radhoštěm v roce 1995. Původní restaurovaný kříž je umístěn v muzejním depozitáři na Ploštině.

Čerpáno z oficiální stránky obce http://www.volny.cz/obec.vlckova/, na které najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA