Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Amatérský divadelní soubor Svatopluk

V Hodoníně se kulturní činností zabývají profesionální organizace, jako je Dům kultury, Galerie výtvarného umění a Galerie Kaplička. Nelze opomenout také Hodonínský Symfonický orchestr a smíšený pěvecký sbor, Masarykovo muzeum a Lázně Hodonín.

Divadelní nabídku pro děti i dospělé zajišťuje ve městě Hodonín jednou za měsíc Dům Kultury. Funguje zde také dramatické oddělení Základní umělecké školy a ve městě působí amatérský divadelní soubor „Svatopluk“.

Spolek Svatopluk sehrál v Hodoníně v roce 1865 první české divadlo. Tehdy se hrávalo v Hrubé hospodě, v letech 1873 až 1877 U Smékalů, od roku 1877-1885 U Koprů a posléze v Besedě. Spolek divadelních ochotníků byl založen v roce 1892, který začal od roku 1930 hrát v nové sokolovně. Od roku 1938 společně s 12 spolky pořádali společenské večery. Po roce 1945 ochotníci zahájili činnost slavnostní akademií a SDO hrál s přestávkami do roku 1951.

Amatérský divadelní soubor Svatopluk navázal koncem 80. let minulého století na činnost hodonínských ochotnických spolků. Část souboru pod názvem Divadélko z Kufru hraje pohádky.

Více než dvacetičlenný ochotnický soubor Svatopluk spolupracuje také při dalších akcích domu kultury jako třeba při Svatovavřineckých slavnostech či adventních nebo vánočních programech.

Článek byl zobrazen 998 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA