Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vracov

Město Vracov leží mezi Kyjovem a Bzencem a má asi 4 500 obyvatel, větší část jsou katolíci, menší část patří do církve Československé husitské. Samozřejmě jsou zde i obyvatelé bez vyznání.

Z historie Vracova
Osada existovala od 13. stol., městečkem se poprvé jmenuje v pol. 14. stol. Poté označení kolísalo a teprve od r. 1518 se už důsledně nazývá městysem spolu s obdržením práva várečného. Od 1. 1. 1967 povýšen na město. Vracov se stal na dobu několika desetiletí sídlem krajského soudu (úřadu cudaře). V r. 1268 dlel na místní tvrzi i král železný a zlatý - Přemysl Otakar II. Obec byla i s tvrzí v královském majetku.

Později ve Vracově sídlil i správce Komory moravské. Slibný rozvoj vracovské obce ovlivněný přítomností krajského správního střediska byl však brzy narušen zřízením nového městečka v sousedním Bzenci. Město leží v úrodné rovině chráněné ze severní strany mírnými svahy, na nichž již od 13. stol. zraje vinná réva. Zelenině (okurky, salát, cibule) se nejlépe daří na obou březích Vracovského potoka. Jižní část Vracova sahá až k okraji borového lesa Důbrava do míst, kde výška vátých písků dosahuje několika metrů. Koncem 17. stol. došlo ke vzniku vracovského kroje. Dodnes se udržují lidové zvyky a obyčeje. Vracovský kroj se pak obléká hlavně v době fašaňku a císařských hodů.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.vracov.com/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA