Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tasov

Původně vinařská a ovocnářská obec, leží na rozhraní Horňácka a Dolňácka, chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat, na cestě mezi Strážnicí a Velkou nad Veličkou. Katastr obce má výměru 635 ha. V současné době zde žije 552 obyvatel (stav k 1. 1. 2006).

Obec patří mezi nejstarší v okolí, je známá již od roku 1217, kdy Přemysl Otakar II. vyměřoval zemskou hranici. Historicky tudy vedla cesta z Čech do Uher, na starých mapách známá jako „Porta Tasi“. V 16. století stál v Tasově kostelík jednoty bratrské. V roce 1654 byl zbořen a z materiálu získaného z tohoto kostelíka byl postaven kostel sv. Jana Křtitele v Hroznové Lhotě.

Mezi hodnotné stavby v Tasově patří kaple sv. Václava, postavená v roce 1928 z darů amerických rodáků. V obci se nachází také jeden z posledních domů s malovaným žudrem – památka lidové architektury z konce 18. století.

Náves obce je rozšířena, osázena stromy a zčásti zastavěna.

V obci se nachází obecní úřad, kulturní dům, knihovna, pohostinství, prodejna potravin, smíšeného zboží a bytového textilu, kadeřnictví, kosmetika, turistická ubytovna a  mateřská škola, která je nově vytápěna tepelným čerpadlem. Turistická ubytovna s kapacitou 40 lůžek nabízí nejenom turistům levné ubytování.

V Tasově žil a ve svém ateliéru tvořil slovácký malíř Antoš Frolka (1877-1935) a významná lidová umělkyně - malérečka Rozka Falešníková (1900-1983).

Spolkovou činnost v obci zastupuje hlavně Sbor dobrovolných hasičů, Tělovýchovná jednota Tasov, Myslivecké sdružení „Rošťovica“ a Český zahrádkářský svaz Tasov. Sportovci jsou organizátory již tradičního nohejbalového turnaje s účastí družstev z celé ČR.

K tradičním kulturním akcím patří Václavské hody, v zimní sezóně plesy a v létě Beseda u bigbítu – setkání hudebníků mnoha žánrů.

Zdejší krásná příroda láká k výletům pěší i cyklisty. Obcí vede řada cyklotras. Krásu kraje ukazuje Šumárnická naučná stezka, která provádí nejzajímavějšími místy v podhůří Bílých Karpat. Na květnatých loukách je možno sbírat hřiby, obdivovat množství vzácných živočichů a rostlin včetně orchidejí. I díky nim je oblast součástí biosférické rezervace UNESCO.

Nově otevřená turistická ubytovna má kapacitu 30 lůžek. K dispozici jsou dva velké pokoje (po 12 lůžkách) a dva menší (po 3 lůžkách), sociální zařízení, možnost ohřátí stravy, lednička. V budově se nachází také malá posilovna a tělocvična. V případě potřeby je možné kapacitu zvětšit přistýlkami až na 45 lůžek. V oploceném areálu si mohou turisté přes noc uzamknout kola nebo zaparkovat automobily. Na přilehlé zahradě je možné v létě postavit stany.

Obcí vede vinařská cykloturistická trasa. Tasov je vstupní branou do Bílých Karpat a Horňácka – regionu se živým osobitým folklorem. Tradicemi a folklorem je známá i nedaleká Strážnice, kde se na folklorních slavnostech, již téměř 6 desetiletí prezentují soubory z celého světa.

Okolí Tasova
Tasovský rybníček (asi 1,5 ha) je využíván rybáři k rybolovu. Patří do povodí Moravy, rybářský revír Morava 6A. Je napájen říčkou Veličkou, která se vlévá do řeky Moravy.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.tasov-ho.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA