Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ratíškovice

Vinařská obec Ratíškovice leží asi 8 km severně od Hodonína na okraji komplexu lesa Doubrava.

Historie
Patří mezi nejstarší moravské obce. První zmínka o existenci obce se datuje do let 1131 - 1141. Avšak o podstatně starších dokladech osídlení vypovídají archeologické nálezy, a to z doby kamenné (kamenný přeslen a sekera, 3000 let př. n. l.), bronzové (bronzová sekerka, srpovité nože, náramek, 1800 - 800 př. n. l.) a z období středodunajské kultury (žárový hrob z 8 st. před n. l.).

Památky
K místním pamětihodnostem patří kostel sv. Cyrila a Metoděje z r. 1857 ve slohu historického romantismu a drobné sakrální stavby (křížky, kapličky, sochy). Zajímavá je také oblast vinných sklepů "Slavín". Ačkoli zdejší sklepy s lisovnami (a velmi často i s místnostmi pro přátelská posezení) nepatří mezi památkové objekty, jsou pozoruhodným dokladem vývoje architektury a estetického cítění místních vinařů.

Kulturní tradice
Svou lidovou kulturou jsou Ratíškovice součástí kyjovského Dolňácka - etnograficky vyhraněné oblasti s příznačným dialektem, bohatě zdobeným oděvem - krojem, písněmi a zvyky. Z kulturních akcí připomeňme červencovou Cyrilometodějskou pouť a mezinárodní festival dechových hudeb a říjnové tradiční krojované hody s průvodem. K slováckému folkloru neodmyslitelně patří i vinohrady a dobré víno. Víno se zpracovává a zraje ve sklepech na "Slavíně".

Vedle slavínských posezení při dobrém víně lze v obci navštívit i několik pohostinství, barů, vinárnu a kavárnu. Pozornost poutá obzvláště vinárna "Pepina" a svérázný hostinec "Rybářská bašta", která se nachází přímo u vodní nádrže bohaté na ryby. Místní sportovní areál je pravidelně využíván i k prodejním trhům, které již po několik let přitahují kupující i prodejce z dalekého okolí.

Čerpáno z oficiálních stránek regionu obce http://www.slovacko.cz/lokalita/368/ , na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA