Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Petrov

Starobylá zemědělská a vinařská obec Petrov leží v jednom z nejmalebnějších koutů Jižní Moravy, na Slovácku. Najdete ji asi 4 km jihovýchodně od Strážnice a 14 km od Hodonína. Obcí prochází silnice 1. třídy I/55 spojující Hodonín a Strážnici, železniční trať Hodonín-Veselí nad Moravou a do blízké slovenské Skalice je to 5 km. Obec leží v nadmořské výšce 180 m na štěrkové terase údolní nivy řeky Moravy, do jihovýchodní části katastru zasahuje úpatí masívu Bílých Karpat.

Rozloha katastru je 1147 ha, v obci žije trvale 1370 obyvatel, z toho v produktivním věku 700, průměrný věk 38 let. Každá domácnost má možnost připojení k rozvodu zemního plynu a napojení na vodovodní řád. Kanalizace bude dobudována v blízké době. V obci je pošta, mateřská školka, pětitřídní základní škola, řada obchodů, restaurací, ordinace lékaře a v roce 2000 byl vysvěcen nový kostel sv. Václava. Petrov je znám především ojedinělým souborem původních vinných sklepů- Plže, který byl vyhlášen v roce 1983 památkovou rezervací lidové architektury.

Do Petrova lze přijet i po vodě, protože obcí prochází Baťův kanál.Snahou obecního úřadu je znovu rozvinout tradici lázeňství, která využíváním sirnatých vod sahá až k roku 1580.

Kostel sv. Václava
Slavnostní vysvěcení proběhlo 30.září 2000. Vlastní kostel se hřbitovem a farou měl Petrov před staletími. Nechal je postavit zakladatel obce Petr II. z Kravař a na Strážnici počátkem 15. století. Včetně pohnutých dob husitských bouří bylo Strážnické panství do roku 1620 povětšině protestantské. Z písemných pramenů je známo, že v roce 1594 byl na faru v Petrově dosazen vnorovský kněz Blažej, o kterém předpokládáme, že byl nejspíš protestantského vyznání.Bělohorský vítěz Ferdinand II. však nemilosrdně změnil poměry i v markrabství moravském.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obec-petrov.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA