Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dolní Žďár

Obec Dolní Žďár se nachází v okrese Jindřichův Hradec, kraj Jihočeský. První písemná zmínka o obci je z roku 1411.

Pamětihodnost

Kaple svaté Terezie z Avily
Centrální kaple postavená roku 1743, s nástropní freskou K. Kováře z roku 1745.

Životopis. sv. Terezie z Avily

Narodila se 28. března 1515 v Avile ve Španělsku v rodině dvanácti dětí. Po smrti matky ji dal otec na vychování augustiniánkám. Ve dvaceti letech vstoupila do karmelitánského kláštera v rodném městě. Brzy po řeholních slibech onemocněla. Ležela několik dní v bezvědomí a částečně ochrnula. Potom měla mystické zážitky, a tak se stala středem pozornosti.

V klášteře se proti ni vytvořila opozice a vedení řádu se jevila nevěrohodnou. Vedly se spory o pravosti jejich mystických zážitků. Svatý František Borgiáš a sv. Petr z Alcántary nakonec ujistili o jejich pravosti. Ve svých 45 letech měla vidění pekla a od té doby se snažila o naprostou dokonalost. Stále přicházela k poznání, že řehole karmelitánského řádu se nebere dostatečně vážně.

To byl začátek zrození bosých karmelitánů v roce 1562. Papež i biskup udělil povolení tomuto reformovaného řádu. Také sv. Jan od Kříže stál po boku reformovaném řádu. To vzbudilo velký odpor proti oběma a zakusili mnoho nepříjemností, ale přes všechen odpor založili mnoho klášterů.

Strávena vyčerpáním a nemocí zemřela na vizitační cestě v Albě de Tormes. Byla pohřbena do země nijak nechráněna a po dvou letech vyzvednuta zcela neporušená. Terezie z Avily patří k největším postavám katolického reformního hnutí pod vlivem Tridentského koncilu.


 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA