Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Heřmaneč

Obec Heřmaneč se nachází v okrese Jindřichův Hradec, kraj Jihočeský. Obec 12,5 km severozápadně od Dačic. Nejbližší železniční zastávka Dačice.

Nadmořská výška 609 m. Pošta Strmilov, zdravotní a matriční obvod Studená, českobratrská farnost Velká Lhota, římskokatolická farnost Olšany, spravována ve Studené. Malá obec s českým obyvatelstvem.

V roce 1850 měla 250 obyvatel. Katastr obce měl v r. 1900 výměru 509 ha. Součástí je samota Vlkův mlýn. V současné době má 40 domů a 96 obyvatel.

Historie
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1243. V roce 1350 zde měli spolek vladykové z Heřmanče, na konci 14. stol. náležela větší část obce pánům z Hradce. Jindřich z Hradce je roku 1392 daruje se vším příslušenstvím katolickému špitálu ve Slavonicích.

V roce 1638 náležela k Dačickému panství (Markvarec). V roce 1775 zde bylo 17 usedlostí, v r. 1840 217 obyvatel ve 32 domácnostech, na konci 19. století je zde 238 obyvatel české národnosti, z nich 104 evangelíků a 90 katolíků.

Od obce Olšany se osamostatnila v r.1867, v polovině 20. stol. k ní připadly osady Maršov, Olšany a Velký Jeníkov. Od r. 2003 spadá pod pověřený Městský úřad v Dačicích.

Čerpáno z oficiálních stránek mikroregionu Dačicko, www.m-dacicko.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA