Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chotiněves

Obec leží několik kilometrů jižně od Sedla, druhé nejvyšší hory Českého středohoří. Dominantou obce je evangelický kostel z roku 1951. Památná je kaple sv. Prokopa z roku 1806 a zvon v ní je z roku 1720.

V minulém století byly při zakládání cihelny nalezeny hroby se skrčenci, střepy popelnic a bronzové šperky ze starší doby bronzové. Rok 1680 byl pro obec tragický. Zuřil zde mor tak, že až na tři rodiny celá obec  vymřela.  Aby se nemoc nešířila, byl zřízen zvláštní morový hřbitov.

Až do konce druhé světové války byla obec z drtivé většiny německá. Novými obyvateli se stali drobní rolníci z vnitrozemí a později Volyňští Češi. V celé historii převládlo zemědělství. Tato oblast je známá především pěstováním chmele. Přestože je obec památkovou zónou, daří se sem vnášet prvky moderní doby, jako je plynofikace, nové osvětlení, budování obecních bytů, rozvody elektřiny a telefonů v zemi. S rozvojem obce se předpokládá nárůst obyvatel. K obci Chotiněves patří ves Jištěrpy  s bohatou historií, která se však dochovala pouze písemně.

Přestože mají okolo třiceti stálých obyvatel, mohou se pochlubit novým vodovodem. Většina domů je využívána k rekreaci.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.chotineves.cz, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA