Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Snědovice

Snědovice leží severně od Štětí v údolí potoka Obrtky. V roce 1385 se připomíná v zemských deskách Jan z Čakovic, který měl majetek ve Snědovicích. Roku 1392 platil desátek kostelu ve Chcebuzi Petr ze Snědovic. V období pohusitském jsou majiteli Snědovic rytíři Hrzkové ze Snědovic.

Od druhé poloviny 15. století až do roku 1670 (od roku 1670) byly Snědovice majetkem české feudálnírodiny Vlků z Kvítkova. Vlkům patřil poměrně velký majetek, a to tvrz a ves Čakovice, dvůr v Sukoradech, háj u Chcebuze, části vsi Křešova, Radouně, Velešic, Svařenic, tvrz, mlýn a ves Snědovice a tvrz ve Velešicích. Rovněž některé obce Úštěcka, jako Velký Hubenov, Robeč a další patřily do komplexu pantsví Vlků z Kvítkova. Po roce 1670 se dostaly Snědovice do rukou Belviců z Nostic, potom Claryú, Oppersdorfů, Hartmannů z Klarsteina a počátkem 19. století statkářů Veithů a po r. 1850 statkáře A. Müllera.

Nejvýznamnějšími objekty v obci jsou zámek, statek a roku 1856 vystavěná mariánská kaple. Snědovice a jejich historie je tak nerozlučně spjata právě s rodem vlků - "Vlků z Kvítkova"...

Turistické cíle

Zámek Libochovice
Státní zámek Libochovice patří k nejvýznamnějším raně barokním památkám u nás. Rozsáhlou přestavbu provedl v letech 1682-1690 italský stavitel Antonio Porta pro knížete Gundakara Ditrichsteina. Současná instalace představuje průřez - vývojem interiérů od dob renesance a baroka, přes období rokoka, empíru až po styly poloviny minulého století. Významné místo zaujímá sbírka gobelínů, cenné jsou soubory skla a porcelánu, stejně jako rozměrná plátna.

Na zámku Libochovice se roku 1787 narodil přední český vědec a učenec evropského významu Jan Evangelista Purkyně, jemuž je věnována samostatná expozice.Pozornost zaslouží i rozsáhlý park, založený českým zahradníkem Janem Tulipánem, obsahuje mnoho dendrologických zajímavostí.

Zámek Ploskovice
Kolem roku 1720 nechala Anna Marie Toskánská z rodu Sasko-lauenburského, manželka toskánského vévody Gastona III. posledního z rodu Medici, v Ploskovicích postavit nádhernou letní rezidenci. Stavitel byl pravděpodobně Kilián Ignatz Dietzenhofer.

Dnešní podoba zámku pochází z 2. poloviny 19. století, kdy se upravoval pro odstoupivšího císaře Ferdinanda V. Habsburského.

V této době zde pracoval malíř Josef Navrátil, jehož krásné malby zdobí 1. patro zámku.

Kromě jedinečné architektury a maleb nabízí ploskovický zámek návštěvníkovi i zajímavou ukázku dobového interiéru se sbírkou skla, porcelánu a obrazů. K procházce a odpočinku zve zámecký park, původně koncipován jako malé Versailles.

V II. patře státního zámku je instalována stálá expozice dokumentující kulturní a společenský život za vlády Habsburků v Čechách.

Hrádek Helfenburk
Hrad jehož trosky sváděly malíře a grafiky minulého století ke stále novým skicám a obrazům,okolní lid k tvorbě nejroztodivnějších pověstí, hra do jehož minulosti chceme pohlédnout, patří k těm, které ani dnešní doba techniky nezbavila kouzla romantiky a stále nové vědecké poznatky mu neubraly na tajemné přitažlivosti.Jeho dějiny jsou spojeny s významnými jmény české historie a ve stavbě samé se odráží vývoj české gotiky 14., 15. století, která dala mnoho podnětů při realizaci tohoto reprezentativního architektonického díla. Avšak nebylo tomu tak vždy ...

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://mesta.obce.cz/snedovice, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA