Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lovečkovice

Lovečkovice leží nedaleko křižovatky okresních silnic z Levina do Zubrnic a z Býčkovic do Mukařova (nadmořská výška asi 320 až 620 m). Dolní Lukavice leží západně od silnice do Mukařova, v ní vzniká Luční potok, do Labe tekoucí přes Klínky a Zubrnice.

Územím probíhá prozatím nefunkční drážní těleso, které je uznáno technickou památkou zhruba od roku 1999.Na obnově se pracuje.Toto těleso tvoří součást Zubrnické muzeální železnice. V obci Mukařov je státem chráněná kamenná zvonice a milníky (mezníky). V obci Levínské Petrovice a Náčkovice jsou státem chráněné kapličky.V jednotlivých obcích je zachováno několik roubených staveb z nichž některé jsou rovněž chráněné státem.Státem chráněné jsou také některé staré lípy.Státem chráněné jsou také některé lokality lučních porostů. Hojně se zde vyskytuje především bledule jarní.

Nad obcí Lovečkovice se tyčí Sedlo, druhá nejvyší hora Českého středo hoří 728 m. Nad obcí Náčkovice v namořské výšce 660 m n. m. byla vystavěna vyhlídková věž s rozhledem od Teplic, Ústí n/L, Roudnice, Štětí, Mělníka a Doks vč. výhledu na Ještěd.

V obci Lovečkovice je k 1. 1. 2007 hlášeno k trvalému pobytu 480 obyvatel.Obec má 175 domácností a 266 objektů sloužících k individuální rekreaci. Obec se skládá z 8 k.ú. a to následovně: k. ú. Lovečkovice (s částmi Horní Lukavice, Dolní Lukavice, Hradiště), k.ú. Levínské Petrovice, k. ú. Mukařov, k. ú. Náčkovice k. ú. Dolní Šebířov, k. ú. Knínice k. ú. Touchořiny (s částmi Přední Nezly, Nová Ves, Klínky), k. ú. Hlupice.

V zájmových složkách v obci působí:
TJ Lovečkovice se zaměřením na kopanou dospělých
Myslivecká sdružení Lovečkovice, které má 28 členů
Dobrovolní hasiči Lovečkovice, kteří mají zhruba 40 členů.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://mesta.obce.cz/loveckovice, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA