Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Travčice

Obec Travčice leží asi 50 km severně od Prahy v rovinaté oblasti poblíž soutoku řek Ohře a Labe v těsné blízkosti pevnosti Terezín.

Stará ves Travčice ležela v meandru toku Ohře, v prostoru mezi obcí Hrdly a soutokem Ohře s Labem. Její počátky, lze zařadit nejdříve do 11. a nejpozději do první čtvrtiny 13. století. První spolehlivá zmínka o existenci Travčic je zaznamenána k roku 1367.

Z důvodu výstavby pevnosti nazvané Terezín v prostoru vesnic Německé Kopisty a Travčice, musely obě vesnice výstavbě ustoupit. Travčice se stěhovaly o kus dál z bezpečnostních důvodů, neboť ležely těsně na okraji projektovaného území. Nové vesnici bylo vykázáno místo zhruba kilometr východně od stávající vesnice. S bouráním staré vsi bylo započato v červnu 1782 a postupně byla zahájena výstavba nové obce. Dostavěna byla zřejmě v roce 1784. Základní půdorys nové obce má tvar kříže.

V obci která získala svou plánovanou podobu až koncem 80. let 18. století, bylo 38 stavení.  V roce 1790 byla severně od domkářské části Travčic založena nová obec - Zádušníky dnes je součástí Travčic. V roce 1843 měly Travčice 45 domů v Zádušníkách stálo 22 domů. V roce 1899 pak bylo v Travčicích 56 domů a obec již tehdy doznala různé přestavby. V Zádušníkách bylo v roce 1902 25 domů.

První světová válka zasáhla do života Travčic i Zádušníků hned ve svých počátcích. Erár zabavil povozy a vory, v některých domech byly ubytováni vojáci a později byly na okolních pozemcích zřizovány zajatecké tábory. Obec ztratila 13 občanů, kterým byl v roce 1922 postaven pomník.

V roce 1920 byla provedena elektrifikace obce, do roku 1930 vzrostl v Travčicích počet domů na 89. V Zádušníkách bylo 25 domů. V roce 1934 získaly Zádušníky samostatnost, která skončila v roce 1941, kdy se obec stala součástí úřadu obce Travčice.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.travcice.net/, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA