Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vrbice

Obec Vrbice se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou, kraj Královéhradecký.

Historie
První písemná zmínka o obci je z roku 1544.

Části obce
- Vrbice
- Chlínky

Rozhledna Vrbice

Historie
Na severním okraji obce Vrbice na Rychnovsku se nachází 445 metrů vysoký kopec Kastel. Na něm kdysi stával kostel, po němž však dnes nenalezneme ani stopy. Před válkou v roce 1937 byla Československou armádou postavena na vrcholu 37 metrů vysoká triangulační věž. Jako na mnoha jiných místech byla díky nádhernému výhledu, který nabízela, využívána turisty jako rozhledna. V roce 1946 musela být kvůli špatnému stavu konstrukce stržena.

Současnost
Ke konci roku 2004 se začalo vážně uvažovat o obnovení vyhlídkové věže na Kastelu. A nezůstalo jen u myšlenek - v době od srpna do října 2005 opravdu proběhla stavba dřevěné věže s ocelovým schodištěm, kterou provedla firma Vaspo Vamberk. Pokud se vám zdá, že je stavba podobná rozhledně Terezka u Proseče, tak to není náhoda, neboť autorem obou projektů je týž člověk - Ing.Antonín Olšina.

Rozhledna byla za velké účasti zpřístupněna 15. dubna 2006. Rozhledna se nachází na návrší zvaném Kastel nad obcí Vrbice u silnice III. třídy - 4 km od Kostelce nad Orlicí, okres Rychnov nad Kněžnou. K rozhledně se tedy dostaneme pohodlně i autem přímo z Vrbice. Z rozhledny spatříme například Kunětickou horu, okolí Pardubic a Hradce Králové, ale i Sněžku a vrcholky Orlických hor.

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA