Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Benešov

Památky

Chrám svaté Anny
Jednou z nejvýznamnějších benešovských památek je areál piaristické koleje s chrámem sv. Anny a to nejen svou historií, ale i dochováním původního vzhledu a jménem slavného italského architekta Giovanni Battisty Alliprandiho. Barokní areál sestává z chrámu svaté Anny a jednotlivých křídel koleje.

Radnice
Dům č. p. 100 "Na obecníku" pochází ze 17. století. Původně sloužil obchodu a pohostinství. V roce 1867 jej získala městská obec a zřídila zde radnici. V roce 1897 byla v zasedací síni otevřena první veřejná knihovna s čítárnou v Benešově.

V roce 1995 byl dům podle návrhu pražského AP Atelieru  z větší míry přestavěn a rozšířen do nynější podoby. Přestavba byla oceněna "Grand prix" Obce architektů za rok 1995.

Muzeum umění Benešov
Tato budova byla vystavěna počátkem 20. století podle projektu benešovského stavitele Marcela Dusila pro účely hospodářské záložny. Po druhé světové válce začal dům sloužit potřebám kulturních institucí (muzeum, knihovna, osvětové středisko).

Karlov
Minoritský klášter založil mezi lety 1234 až 1247 staroboleslavský probošt Tobiáš z Benešova. Klášter byl v roce 1420 společně s celým městem vypálen husity. K úplnému zničení budov došlo až ve třicetileté válce. Zachoval se pouze zbytek pětibokého kněžiště se dvěma hrotitými okny a zbytky kružeb.

Děkanský chrám sv. Mikuláše
Původně raně gotický chrám se samostatně stojící zvonicí byl postaven na temeni vrchu Karlov ve 2. polovině 13. století. Jižní portál připomíná stavební styl šířený cisterciáckými hutěmi. Presbytář s pětibokým závěrem i zvonice byly původně vyšší. Pozdně gotická úprava po požáru r. 1420. Další přestavby následovaly od 16. století.

Starý židovský hřbitov
Najdeme blízko centra - dvě minuty pěšky z Masarykova náměstí pod KC Karlov. Proti původnímu stavu obsahuje již jen několik náhrobních kamenů ze 17. a 18. století.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.benesov-city.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA