Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šetějovice

Obec Šetějovice leží ve východní části okresu Benešov, na levém břehu vodní nádrže Želivka - Švihov, v nadmořské výšce kolem 450 m.

Historie
Počátky obce spadají do doby kolonizace Svatavina újezdu vyšehradskou kapitulou v 11.století. První písemná zpráva je pak z roku 1352, kdy je obec jmenována mezi dalšími ve stvrzovací listině, kterou si kapitula nechala potvrdit svoje vlastnictví od Karla IV.

Důležitou pro kulturní vývoj obyvatelstva byla škola. Vlastní budovu postavila obec v roce 1894 na místě obecní pastoušky. Dnes jezdí děti do školy do Dolních Kralovic a opravená školní budova slouží jako společenský dům a sídlo Obecního úřadu.

Od roku 1937 pracuje v obci Sdružení dobrovolných hasičů, které kromě své obvyklé náplně každoročně pořádá ples a maškarní zábavu.

Současnost
V devadesátých letech byla rekonstruována budova bývalé školy, požární nádrž s vodotryskem, vodojem a kaplička, dále pak byl vybudován vodovod v Rápoticích, šetějovický z roku 1936 slouží bez poruch dodnes.

V obci dnes žije 58 stálých obyvatel, některá stavení slouží rekreantům, které přitahuje zdejší malebná krajina, ideální pro houbaření a rybolov.

Památky
Severně od Šetějovic se nachází území po osadě Žibřidovice, která musela ustoupit ochrannému pásmu vodního zdroje, nádrže Želivka. Na území zaniklé osady se zachovala kaplička s pamětní deskou, která Žibřidovice připomíná.

Kapličky v Šetějovicích a Dolních Rápoticích Kaplička v Šetějovicích, rekonstruovaná počátkem 90. let.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.zelivka.cz/place.asp?place_id=18, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA