Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Řimovice

Naše obec leží ve Středočeské pahorkatině a je součástí osídlení této části okresu Benešov poblíž města Vlašim, pro kterou jsou charakteristické menší obce obklopené poli a rozsáhlými lesními porosty. Celé katastrální území má výměru 331 ha a sousedí přímo s obcemi Pavlovice, Rataje, Zdislavice, Bolina a Bolinka. V obci žije necelých 200 obyvatel, kteří bydlí v 63 rodinných domech.

Osobnosti spjaté s naší obcí

Karel Přibil (*1765 - +1850)
Poslední svobodně zvolený královský svobodník I. a II. čtvrtě kraje Kouřimského.

Antonín Přibil (* 1808 - + 1890)
Místodržitelský rada bývalého srbského vojvodství Temešváru a Šoproni, okresní hejtman v Jindřichově Hradci. Zasloužil se o vydání spisů profesora a filozofa B. Bolzana a svou oblibu veřejnosti skrze bohatou mecenášskou činnost. V roce 1872 zde nechal postavit kapli „Povýšení svatého kříže“.

Antonín Dvořák (* 1873 - + 1959)
Syn rolníka Jana Dvořáka, čestného občana Řimovic. Řídící učitel v Bystřici, byl jedním z prvních zakladatelů sboru dobrovolných hasičů. Publikoval příběhy z naší obce, které se dochovaly dodnes.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.rimovice.unas.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA